aktualnosci

  •  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia, szczęścia, mnóstwa ciepła i przede wszystkim samych wspaniałych chwil z Waszymi zwierzakami. Niech każdy dzień będzie wyjątkowy w Waszym życiu, nie tylko od święta. A Naszym Podopiecznym życzymy najlepszych domów!<3
  • Informujemy, że w okresie świątecznym schronisko jest otwarte: -         23.12.2017 12:00-16:00 -         WIGILIA- biuro schroniska czynne dla interesantów w godzinach 10:00-13:00, tego dnia na zwiedzanie schroniska zapraszamy w godzinach 12:00-13:00 -         25 i 26.12.2017- schronisko ZAMKNIĘTE -         od 27.12.2017 zapraszamy w stałych godzinach
  • !WAŻNA INFORMACJA! Wprowadzamy limit miejsc- 60osób. Zbyt duża liczba osób nie sprzyja prowadzeniu szkolenia w komfortowej atmosferze :) Data szkolenia: 18 listopada Godzina: 17:00 Miejsce: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu ul. Przybyszewskiego 3. Prowadzący: zoopsycholog Justyna Kowalonek. https://www.facebook.com/Pesek-340957643011021/ Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące wyprowadzać psy ze schroniska na spacery na Szkolenie teoretyczne dla Spacerowiczów dnia 18 listopada (sobota) o godzinie 17:00. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie i z korzyścią dla obydwu stron (pies - człowiek) spacerować z psem, jakich zasad należy przestrzegać, na co zwrócić uwagę podczas spaceru oraz na co można psu pozwolić, a na co nie. Uczestnicy zdobędą także podstawową wiedzę o zachowaniu psów. Dzięki wiedzy wyniesionej ze szkolenia będziecie mogli pomóc jeszcze bardziej!:) Im więcej wie spacerowicz, tym bardziej psiak zrelaksuje się na spacerze, a każde wspólne wyjście będzie okazją do przygotowania psa do adopcji - nauki komend, ładnego chodzenia na smyczy i oswajania z różnymi elementami otoczenia. Szkolenie poprowadzi trenerka psów, zoopsycholog Justyna Kowalonek. Justyna na co dzień opiekuje się najmłodszymi podopiecznymi naszego schroniska, aktywnie angażuje się w życie Psiego Parku. Oprócz tego znajduje jeszcze czas dla swojego własnego psiego stadka – suczki Bibi i psiaka Kobiego :). Kwestie organizacyjne: -Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: torun.schronisko@wp.pl E-mail powinien zawierać: tytuł: "Szkolenie 18.11.2017" treść: imię i nazwisko W szkoleniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Na zgłoszenia czekamy do 17 listopada do godziny 20:00 Spacery z naszymi podopiecznymi w okresie zimowym odbywają się od pon. do pt. w godzinach 13:00-15:00. Od 1 kwietnia godziny spacerów wydłużają się, od pon. do pt. 13:00-17:00.
  • Informujemy, że w dniu 1 listopada schronisko jest zamknięte dla odwiedzających. Zapraszamy w czwartek.
  • !WAŻNA INFORMACJA! Wprowadzamy limit miejsc- 60osób. Zbyt duża liczba osób nie sprzyja prowadzeniu szkolenia w komfortowej atmosferze :) Data szkolenia: 12 października Godzina: 17:00 Miejsce: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu ul. Przybyszewskiego 3. Prowadzący: zoopsycholog Justyna Kowalonek. https://www.facebook.com/Pesek-340957643011021/ Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące wyprowadzać psy ze schroniska na spacery na Szkolenie teoretyczne dla Spacerowiczów dnia 12 października (czwartek) o godzinie 17:00. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie i z korzyścią dla obydwu stron (pies - człowiek) spacerować z psem, jakich zasad należy przestrzegać, na co zwrócić uwagę podczas spaceru oraz na co można psu pozwolić, a na co nie. Uczestnicy zdobędą także podstawową wiedzę o zachowaniu psów. Dzięki wiedzy wyniesionej ze szkolenia będziecie mogli pomóc jeszcze bardziej!:) Im więcej wie spacerowicz, tym bardziej psiak zrelaksuje się na spacerze, a każde wspólne wyjście będzie okazją do przygotowania psa do adopcji - nauki komend, ładnego chodzenia na smyczy i oswajania z różnymi elementami otoczenia. Szkolenie poprowadzi trenerka psów, zoopsycholog Justyna Kowalonek. Justyna na co dzień opiekuje się najmłodszymi podopiecznymi naszego schroniska, aktywnie angażuje się w życie Psiego Parku. Oprócz tego znajduje jeszcze czas dla swojego własnego psiego stadka – suczki Bibi i psiaka Kobiego :). Kwestie organizacyjne: -Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: torun.schronisko@wp.pl E-mail powinien zawierać: tytuł: "Szkolenie 12.10.2017" treść: imię i nazwisko W szkoleniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Na zgłoszenia czekamy do 11 października do godziny 20:00 Spacery z naszymi podopiecznymi w okresie zimowym odbywają się od pon. do pt. w godzinach 13:00-15:00. Od 1 kwietnia godziny spacerów wydłużają się, od pon. do pt. 13:00-17:00.
  • Informujemy, że od 1 października ulegają zmianie godziny otwarcia, schronisko będzie czynne dla odwiedzających codziennie w godzinach 12:00-16:00. Spacery: 13:00-15:00. Zmianom ulegają również godziny w Psi Park - Toruń -pod nadzorem zoopsychologa Poniedziałki-Środy-Piątki o godz.18:00-19:00 WSZYSTKIE PSY Niedziele o godz.11:30-12:30 MAŁE PSY o godz. 12:30-13:30 WSZYSTKIE PSY.
  • W niedzielę 17 września, w imieniu Malmo (przystojniaczek na zdjęciu po prawej) i jego towarzyszy z toruńskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt, i nie tylko, na wyjątkowe wydarzenie. Będzie to Piknik, podczas którego pojawi się gość specjalny - dr weterynarii Dorota Sumińska. Pani Dorota od wielu lat, poza pracą zawodową, zajmuje się publicystyką. Autorka książek dla dorosłych i dzieci, programów radiowo- telewizyjnych, pisze także do prasy. Jej pasją są podróże do najdalszych i najdzikszych rejonów świata. Jej życiowe motto- żyj i daj żyć innym- nie zabijaj. Jej dom należy do 21 zwierząt. W zamian za dach nad głową ludzie służą im wiernie i nie narzekają. Tak więc na co dzień Dorota Sumińska jest niańką, mamą i posłuszną służącą jedenastu psów i dziesięciu kotów. Wszystkie mają za sobą trudne i bolesne życie, ale teraz mogą o nim zapomnieć. Każdy, kto choć trochę interesuje się zwierzęcą tematyką musiał natknąć się na Panią Sumińską i ją pokochać:) Podczas Pikniku nie zabraknie atrakcji. Odbędzie się bieg, warsztaty, animacje dla dzieci, słodki poczęstunek. Zapraszamy także na kiermasz książek, loterię oraz spotkanie z ciekawymi ludźmi, którzy opowiedzą jak z szacunkiem i zachowaniem zasad bezpieczeństwa podchodzić do zwierząt. Jednym z głównych punktów programu będzie wystawa psów nie - rasowych, podczas której zaprezentują się podopieczni Schroniska. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na potrzeby czworonogów przebywających w toruńskim Schronisku. Wstęp jest bezpłatny. Śmiało można przyprowadzić własnego psiaka:) Serdecznie zapraszamy!
  • REMONT KOJCÓW DLA PSÓW -– głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2018 Znowu się udało! Nasz projekt „Remont kojców dla psów” przeszedł eliminacje i będzie brał udział w głosowaniu w ramach budżetu partycypacyjnego Torunia na 2018 rok! Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz liczymy na Wasze głosy :). Nie musimy chyba nikomu przypominać, że ubiegłoroczne głosowanie na remont „starych ciągów” wygraliśmy (wkrótce rozpoczną się zaplanowane prace), dwa lata temu wywalczyliśmy dla naszych maluchów nową szczeniakarnię...wierzymy, że i tym razem możemy na Was liczyć :). W tym roku głosujemy na remont sąsiadującego  ze „starymi ciągami” budynku mieszczącego 6 kojców wewnętrznych połączonych z wybiegami zewnętrznymi, zamieszkałego przez naszych dorosłych, lecz najmniejszych podopiecznych. BARDZO PROSIMY O UDOSTĘNIANIE TEJ INFORMACJI ORAZ ROZPOWSZECHNIANIE JEJ WŚRÓD ZNAJOMYCH!   Głosowanie będzie trwało od  17 do 26 czerwca 2017 GŁOSOWANIE KROK PO KROKU ------------------------------------------------------------------------------------ Nazwa projektu: Remont kojców dla psów Nr projektu: O0427, lista ogólnomiejska (Lp.58) JAK GŁOSOWAĆ (3 sposoby) 1. wejdź na stronę: https://www.budzet.torun.pl/voting/welcome (kliknij GŁOSUJ na dole po prawej) i wypełnij formularz elektroniczny lub 2. pobierz kartę do głosowania ze strony: http://www.torun.pl/sites/default/files/pictures/2016/2017/bp_2018_karta_do_glosowania.pdf wydrukuj i dostarcz do Urzędu Miasta – osobiście lub zwykłą pocztą na adres: Urząd Miasta Torunia, Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń. lub 3. przyjdź do wybranego punktu do głosowania  (lista punktów: http://www.torun.pl/pl/node/233783), wypełnij kartę i wrzuć do urny,   a oprócz tego... głosować będziecie mogli również 24 czerwca w naszym schronisku przy okazji spacerów z psami podczas 8 Święto Bydgoskiego Przedmieścia 2017.  Zapraszamy w godzinach 12:00-15:00! ------------------------------------------------------------------------------------ O PROJEKCIE Projekt realizuje kolejny etap remontu schroniska. W budynku dawnej stolarni, w którym 25 lat temu zbudowano kojce z zewnętrznymi wybiegami, mieszkają dorosłe, ale najmniejsze psiaki ze schroniska. Remont pomieszczeń zapewni im ciepło w zimowe miesiące, a wymiana posadzki i siatek, bezpieczną zabawę na wybiegach. Więcej: http://www.torun.pl/sites/default/files/pictures/2016/bp2018/o0427_ok.pdf Jak jeszcze możesz pomóc: Karty do głosowania dostępne są też w biurze naszego schroniska. Osoby chcące pomóc nam w zbieraniu głosów prosimy o kontakt mailowy (torun.schronisko@wp.pl) lub zgłoszenie się do naszego biura w celu przekazania formularzy.
  • !WAŻNA INFORMACJA! Wprowadzamy limit miejsc- 60osób. Zbyt duża liczba osób nie sprzyja prowadzeniu szkolenia w komfortowej atmosferze :) Data szkolenia: 08 czerwca Godzina: 19:00 Miejsce: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu ul. Przybyszewskiego 3. Prowadzący: zoopsycholog Justyna Kowalonek. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące wyprowadzać psy ze schroniska na spacery na Szkolenie teoretyczne dla Spacerowiczów dnia 08 czerwca (czwartek) o godzinie 19:00. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie i z korzyścią dla obydwu stron (pies - człowiek) spacerować z psem, jakich zasad należy przestrzegać, na co zwrócić uwagę podczas spaceru oraz na co można psu pozwolić, a na co nie. Uczestnicy zdobędą także podstawową wiedzę o zachowaniu psów. Dzięki wiedzy wyniesionej ze szkolenia będziecie mogli pomóc jeszcze bardziej!:) Im więcej wie spacerowicz, tym bardziej psiak zrelaksuje się na spacerze, a każde wspólne wyjście będzie okazją do przygotowania psa do adopcji - nauki komend, ładnego chodzenia na smyczy i oswajania z różnymi elementami otoczenia. Szkolenie poprowadzi trenerka psów, zoopsycholog Justyna Kowalonek. Justyna na co dzień opiekuje się najmłodszymi podopiecznymi naszego schroniska, aktywnie angażuje się w życie Psiego Parku. Oprócz tego znajduje jeszcze czas dla swojego własnego psiego stadka – suczki Bibi i psiaka Kobiego :). Kwestie organizacyjne: -Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: torun.schronisko@wp.pl E-mail powinien zawierać: tytuł: "Szkolenie 08.06.2017" treść: imię i nazwisko oraz załącznik: aktualne ZDJĘCIE (a'la dowodowe/legitymacyjne, może być zrobione samodzielnie, ważne, by było to zdjęcie twarzy). Jeśli nie masz zdjęcia i możliwości jego wykonania, w treść maila wpisz także, że nie posiadasz zdjęcia - zrobimy je w schronisku przed szkoleniem. Osoby, które nie posiadają zdjęcia, proszone są o zgłoszenie się do biura schroniska na 15 minut przed rozpoczęciem szkolenia). W szkoleniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Na zgłoszenia czekamy do 07 czerwca do godziny 20:00
  • 05.05.2017 r. o godz. 21:30 uciekł pies w okolicach Łukasiewicza- Fałata-Broniewskiego. Psiak został adoptowany trzy miesiące temu ze schroniska, jest raczej zalękniony i nieufny wobec ludzi. „Guzik” boi się wszelkich hałasów i pojazdów, gdyż przez kilka lat swojego życia przebywał w niemalże całkowitej izolacji od świata zewnętrznego. W chwili zaginięcia Guzik miał założoną obrożę (dingo) z adresówką (podane na niej imię psa i telefony kontaktowe) oraz czarne, odblaskowe szelki Julius K9 + smycz niebiesko – czarna. Pies sięga mniej więcej do kolan, waży ok 9,5 kg. Guzik ma CHIP, który jest zarejestrowany w międzynarodowej bazie danych, a informacje z tego chipa można odczytać w schronisku i u weterynarza. Dla znalazcy psa przewidziana jest nagroda. Numer telefonu to: 500 862 397 – można dzwonić o każdej porze.

Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte