aktualnosci

  • DATA SZKOLENIA: 12 grudnia (czwartek)GODZINA: 16:30MIEJSCE: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, ul. Przybyszewskiego 3PROWADZĄCY: zoopsycholog Justyna Kowalonekhttps://www.facebook.com/Pesek-340957643011021/Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące wyprowadzać psy ze schroniska na spacery na Szkolenie teoretyczne dla Spacerowiczów dnia 12 grudnia (czwartek) o godzinie 16:30.Podczas szkolenia poruszany będzie temat świadomego spaceru z psem, schroniskowym psem. Uczestnicy dowiedzą się jak interpretować komunikaty, które wysyła pies. Jakich zasad należy przestrzegać, na co zwrócić uwagę podczas spaceru oraz na co można psu pozwolić, a na co nie. W jaki sposób używać smyczy - spacer ma być przyjemnością dla obu stron, a także co kryje się za zachowaniem psa. Uczestnicy usłyszą o różnicy między kontrolą a komunikacją. Dzięki wiedzy wyniesionej ze szkolenia będziecie mogli pomóc jeszcze bardziej! :) Im więcej wie spacerowicz, tym bardziej psiak zrelaksuje się na spacerze.Szkolenie poprowadzi trenerka psów, zoopsycholog Justyna Kowalonek. Justyna na co dzień pracuje z psami jako Pesek, a także aktywnie angażuje się w życie Psiego Parku. Oprócz tego znajduje jeszcze czas dla swojego własnego psiego stadka :)KWESTIE ORGANIZACYJNE:1) ZAPISY TYLKO MAILOWE. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu, prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: torun.schronisko@wp.plE-mail powinien zawierać:tytuł: "Szkolenie 12.12.2019"treść: imię i nazwisko2) W szkoleniu mogą wziąć udział OSOBY PEŁNOLETNIE.3) Na zgłoszenia czekamy do 11 grudnia do godziny 20:00 lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc, o czym poinformujemy. 4) Spacery z naszymi podopiecznymi odbywają się OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU w godzinach 13:00-15:00 w okresie zimowym, w letnim spacery wydłużamy, o czym informujemy.! WAŻNA INFORMACJA !Wprowadzamy limit miejsc - 60 osób.Zbyt duża liczba osób nie sprzyja prowadzeniu szkolenia w komfortowej atmosferze :)Na każde zgłoszenie mailowe odpowiemy.
  • SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY #5!!! DATA: 23 listopada (sobota) GODZINA: 10:00 Przypominamy, że nie tylko nowe osoby, ale i te, które uczęszczały do nas na wolontariat przed wprowadzeniem szkolenia*, by móc przychodzić w dalszym ciągu, powinny odbyć takie szkolenie. Szkolenie jest jednorazowe, bez zapisów, trwa ok. 1,5h, jest to teoria + praktyka. Granica wieku pozostaje bez zmian, zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 15 lat i więcej :) Koniecznie prosimy zabrać ze sobą ciuchy robocze i w przypadku osób niepełnoletnich zgodę rodzica na udział w wolontariacie**. Wolontariat w schronisku to wspaniała okazja do zdobycia doświadczenia oraz nawiązania nowych znajomości, zarówno tych ludzkich, jak i oczywiście psich! Szkolenie dla spacerowiczów odbędzie się w grudniu i jest niezależne od szkolenia dla wolontariuszy. Zapraszamy serdecznie! :) ----------------------------------------------------- * Nie mylić ze szkoleniem dla spacerowiczów! Spacery to jedno, praca wolontariacka w schronisku to drugie **Ci co uczęszczali już na wolontariat i dostarczyli zgodę, nie muszą przynosić jej na nowo.
  • Już w najbliższą niedzielę odbędzie się III edycja Targów Wszystko dla Psa i Kota w Toruniu. To już trzecia taka impreza, a druga, w której uczestniczyć będzie nasze schronisko. Tak tak, będziemy tam! Standardowo ustawimy schroniskowe stoisko informacyjno-edukacyjne i baaardzo chętnie się z Wami spotkamy i porozmawiamy :) Może spotkamy naszych byłych podopiecznych...? To jak, z kim się widzimy? https://www.facebook.com/events/405387913648053/ Centrum Targowe PARK - Urbitor, dziękujemy za zaproszenie!
  • 20 listopada będzie miała miejsce premiera książki Magdaleny Łęczyckiej- Mrzygłód pt. "Na psa urok". UWAGA, akcja jest taka: Kupując książkę, fundujesz miskę karmy dla psa ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Jest nam niezmiernie miło, że właśnie nasze schronisko zostało wyróżnione :) -----"Psy. Tak blisko nas, a bywa, że ich nie rozumiemy. Mimo pełnej miski potrafią plądrować mieszkanie, wyć, ciągnąć na smyczy, zjadać odpadki spod śmietników, uciekać, szczekać na inne psy, drapać fotele w aucie… itd. Jeśli twój pies sprawia kłopoty lub jeśli brak ci pomysłu, jak atrakcyjnie spędzać z nim czas – książka “Na psa urok” jest dla ciebie. Z niej dowiesz się, co robić, by życie z psem w domu, na spacerze i w podróży było przyjemne. Po lekturze dowiesz się, jak dobrać do siebie psa i przygotować się do roli psiego opiekuna. Dzięki zebranym tu rozwiązaniom zyskasz posłusznego i zadowolonego psiego kumpla. Nauczysz się rozumieć psa oraz przewidywać jego zachowania, a złe nawyki zastępować dobrymi." MAGDALENA ŁĘCZYCKA-MRZYGŁÓD jest zootechnikiem, behawiorystką zwierzęcą, instruktorką i zawodniczką obedience i założycielką Klubu Sportowego „Team Spirit”. Propaguje wiedzę o pracy z psami, ich emocjach i komunikacji poprzez Obi Bloga oraz seminaria, które prowadzi w Polsce i za granicą. Jest także autorką książki “Jak to ugryźć? Czyli pies w domu“. ------ Pani Magdalena jest torunianką, stąd padł pomysł, by wesprzeć właśnie nasze schronisko :) PRZYPOMINAMY! Kupując książkę “Na psa urok”, fundujesz miskę karmy dla psa ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. W tej chwili trwa przedsprzedaż książki w okazyjnej cenie na: https://viridia.pl/sklep/na-psa-urok-proste-rozwiazania-trudnych-problemow/ Rozliczenie ze schroniskiem ze sprzedaży książki następować będzie co kwartał, zakup karmy odbędzie się po konsultacji ze schroniskiem. Na stronie wydarzenia będziemy informować o zakupach :)
  • UWAGA! W dniu jutrzejszym (11.11.2019, Narodowe Święto Niepodległości) schronisko będzie ZAMKNIĘTE! Zapraszamy od wtorku w standardowych godzinach otwarcia, czyli w godzinach 12-16. Spacerowiczów również zapraszamy od wtorku :)
  • Hej ho! Już w niedzielę 10 listopada odbędzie się "I Toruński Marsz Adopciaków". Zabierzcie swoich czworonożnych przyjaciół i pomaszerujcie razem z nami! Będzie nam ogromnie miło zobaczyć szczęśliwych, byłych już podopiecznych ze swoimi rodzinami :) Ekipa schroniska natomiast zabierze ze sobą psiaki, które nadal domu szukają, będą to m.in. Aliant, Franki, Platon. Do zobaczenia kochani! Nie możemy już się doczekać!!! https://facebook.com/events/428341624727864/?ti=as
  • W ubiegłą sobotę (26.10.) odbyło się czwarte szkolenie dla wolontariuszy. Szkolenia wprowadziliśmy wraz z początkiem lipca i jak dotychczas była to największa frekwencja! Było Was ponad 40 osób, wow. Nie spodziewaliśmy się takich tłumów, w dodatku już od niedzieli sporo osób aktywnie uczestniczy w wolontariacie, super! Atmosfera podczas szkolenia była totalnie na wesoło, no i fajnie, o to chodzi! Jest nam ogromnie miło widząc Wasz zapał do pracy, dziękujemy! O kolejnych szkoleniach, zarówno dla wolontariuszy, jak i dla spacerowiczów, będziemy informować na naszej stronie :)
  • Hej ho mili Państwo, dziś mamy wieeelkie święto najwspanialszej rasy pod słońcem... DZIEŃ KUNDELKA!!! A tych to u nas nie brak, nasze pospolitos kundelos mają dziś swój dzień! Wszystkim burkom życzymy bezgranicznej miłości ze strony opiekunów, bezpieczeństwa, szacunku. Naszym podopiecznym zaś super domów i kochających rodzin! Każdy kundelek powinien być traktowany jako członek rodziny, a swoje święto powinny mieć codziennie! Kochani, sprawcie by w tym dniu Wasze psiaki poczuły się naprawdę wyjątkowo. Naszych spacerowiczów z kolei w dniu dzisiejszym szczególnie zapraszamy w odwiedziny, zabierzcie nasze kundelki na dłuuugi spacer... one nie mają swoich rodzin, z którymi mogłyby świętować... Miłego dnia! / Ekipa Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i podopieczna ze zdjęcia - Łupinka. fot. Anna Kleszcz
  • SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY #4 Mamy mnóstwo zapytań kiedy organizujemy szkolenie dla wolontariuszy*, zatem ogłaszamy najbliższy termin: ! DATA: 26 października (sobota) GODZINA: 10:00 ! Przypominamy, że nie tylko nowe osoby, ale i te, które uczęszczały do nas na wolontariat przed wprowadzeniem szkolenia, by móc przychodzić w dalszym ciągu, powinny odbyć takie szkolenie. Szkolenie jest jednorazowe, bez zapisów, trwa ok. 1,5h, jest to teoria + praktyka. Granica wieku pozostaje bez zmian, zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 15 lat i więcej. Koniecznie prosimy zabrać ze sobą ciuchy robocze i w przypadku osób niepełnoletnich zgodę rodzica na udział w wolontariacie**. Wolontariat w schronisku to wspaniała okazja do zdobycia doświadczenia oraz nawiązania nowych znajomości, zarówno tych ludzkich, jak i oczywiście psich! Zapraszamy serdecznie! ----------------------------------------------------- ** Nie mylić ze szkoleniem dla spacerowiczów! Spacery to jedno, praca wolontariacka w schronisku to drugie. **Ci co uczęszczali już na wolontariat i dostarczyli zgodę, nie muszą przynosić jej na nowo.
  • Dziś w troszkę innym tonie... Przeczytajcie proszę. Pani Małgorzata Nawrocka i jej śp. mąż Ludwik Nawrocki całe życie opiekowali się zwierzętami, sami mieli psy i koty. Codziennie przechodzili obok schroniska, kierując się na pobliskie działki rekreacyjne. Tam opiekowali się kotami wolnożyjącymi, dokarmiali je, a u nas sterylizowali. Działali aktywnie i wspierali. Ich wolą było, by na pogrzebie Pana Ludwika żałobnicy zamiast kwiatów przekazali darowiznę na nasze schronisko. Pogrzeb odbył się wczoraj, na miejscu był nasz pracownik ze schroniskową skarbonką. Zostaliśmy obdarowani przez uczestników pogrzebu kwotą 4 099 zł. Cała kwota zostanie przeznaczona na karmę dla naszych zwierzaków, którą zakupimy w dwóch/trzech turach, poinformujemy Was oczywiście na facebooku. Niecodzienna to dla nas sytuacja i dość krępująca, nie mniej BARDZO DZIĘKUJEMY za hojność i piękny gest żałobnikom oraz wspaniałą inicjatywę Państwu Nawrockim. Jeszcze raz składamy kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i znajomym Pana Ludwika.

Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte