aktualnosci

  • Dziś rano odebraliśmy kolejne dary z Maxi Zoo Polska (CH Toruń Plaza, Toruń) :) Przypominamy, że w sklepie ustawiony jest specjalny kosz, do którego można wrzucać podarki dla podopiecznych naszego schroniska :) I to właśnie w ich imieniu dziękujemy zarówno załodze Maxi Zoo, która już od kilku lat wspiera nasze schronisko różnymi akcjami i gdzie od lat ustawiony jest owy kosz... jak i wszystkim tym, którzy dorzucili cegiełkę do zbiórki :) Maxi Zoo nie zwalnia tempa, nadal możecie nas obdarować przy okazji zakupów w sklepie, w dodatku dostaniecie rabacik na zakupy dla schroniska... :)
  • Współpracę z Magdaleną Łęczycką-Mrzygłód rozpoczęliśmy w 2019 roku przy okazji premiery i promocji książki "Na psa urok", współpraca ta trwa do dziś, czego efektem chcemy podzielić się z Wami w poniższym poście ☺:) A o co właściwie chodzi? Pani Magda jest zootechnikiem, behawiorystką zwierzęcą, instruktorką i zawodniczką obedience, założycielką Klubu Sportowego „Team Spirit”, a także autorką książek. I właśnie przy okazji premiery książki "Na psa urok" w 2019 roku, Pani Magda postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym i wspomóc nasze toruńskie schronisko, bo to z Toruniem właśnie na co dzień jest związana :) Co jakiś czas, krótszy bądź dłuższy, kontaktuje się z nami i dopytuje o aktualne potrzeby, tak by móc nam dostarczyć to, czego w danym momencie faktycznie potrzebujemy.  Pani Magda śledzi nasze media społecznościowe i wiecie co? Niezwykle spodobał jej się piękny gest i inicjatywa dziewczynki Zofii Bajraszewskiej, o której pisaliśmy tutaj: https://www.facebook.com/schronisko.torun/posts/pfbid0cMwpJmbJeoaZuUFEa2ddGdfTBD9B8ky29S6FY3S3di2NVDYczK6ScCBcCj7w6HCYl... i teraz pewnie łączycie powoli fakty w głowie... :D Dlaczego w ostatnim czasie szukaliśmy przez naszego facebooka namiarów do Zosi? :D Ano dlatego, że Pani Magda, wzruszona pomysłem Zosi, postanowiła wręczyć jej prezent - swoją książkę, o której piszemy od początku tego posta, w dodatku ze specjalną dedykacją. Niestety nie udało nam się zgrać obu Pań w jednym czasie. W ogóle baliśmy się, że nasz apel nie dotrze do Zosi, ale udało się, wraz z tatą pojawiła się w schronisku jakąś godzinę po Pani Magdzie i mogliśmy przekazać jej nagrodę! Dziękujemy obu Paniom za spotkanie, wsparcie i dobre serducha :) Ps na jednym zdjęciu Pani Magda i jej córka, na drugim Zosia i jej tata :)
  • Święta, święta i po świętach, a my nadal w świątecznej aurze, bowiem wczoraj odebraliśmy dary z Przychodnia Weterynaryjna Kościuszki w Toruniu jeszcze ze świąteczno-zimowej zbiórki :) Drodzy klienci przychodni, dziękujemy Wam za Waszą hojność, wynik zbiórki jest oszałamiający! Dziękujemy jednak przede wszystkim załodze z Przychodni Kościuszki, która wspiera nasze schronisko od wielu lat. Współpracujemy zresztą ze sobą także już od dawna i zawsze możemy liczyć na ich pomoc :)
  • Przed świętami informowaliśmy o specjalnej akcji choinkowej w Maxi Zoo Polska (CH Toruń Plaza, Toruń), w ramach której mogliście sprezentować coś dobrego naszym podopiecznym, układając prezent pod choinką ustawioną w sklepie :) To już kolejny rok, kolejna edycja i jak zwykle udało się zebrać fajne rzeczy, a dodatkowo życzenia od Was :) Agatka i Ciapunek kolejny raz wspierają akcję i przesyłają życzenia, dziękujemy im i ich opiekunom! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, ale przede wszystkim Maxi Zoo Polska (CH Toruń Plaza, Toruń) za inicjatywę <3 Na co dzień również możecie wesprzeć nas będąc na zakupach w Maxi Zoo, bowiem na terenie sklepu ustawiony jest kosz, do którego można wrzucać dary dla schroniska. Poniżej znajdziecie zdjęcia darów z akcji choinkowej i z kosza, który zapełnił się po brzegi :)
  • UWAGA! W dniu jutrzejszym, tj. 6.01.2023 (piątek, Trzech Króli) SCHRONISKO JEST ZAMKNIĘTE! Od soboty zapraszamy w standardowych godzinach otwarcia, czyli dla osób odwiedzających w godz. 12-16 :) W sprawach interwencji jesteśmy jutro dostępni pod nr tel. 666 683 377.
  • Wczoraj odwiedziła nas młoda dama Zofia Bajraszewska z pięknymi darami dla podopiecznych naszego schroniska <3 11-latka postanowiła całe swoje oszczędności przeznaczyć na zakup karmy (dobrej jakościowo w dodatku i to ile!) oraz podkładów higienicznych dla zwierzaków z toruńskiego schroniska. Ale ale... jak to zwykle bywa - przykład idzie z góry, tak jest i w tym przypadku! Tata Zosi dodatkowo postanowił wesprzeć zbiórkę córki i zamiast na sylwestrowe fajerwerki, również przeznaczył pieniądze na zakup karmy. Wspaniała obopólna inicjatywa, prawda? :) Brawooo, bardzo dziękujemy! :)
  • Kochani, przed nami trudny dla naszych pupili, sylwestrowy czas. Pamiętajmy, by szczególnie zatroszczyć się o nasze zwierzaki w tym okresie. Poniżej kilka wskazówek, jak im nieco ułatwić ten noworoczny czas. Filmik dzięki uprzejmości Graffico - reklamy do nieba, który zobaczycie także na telebimie przy ul. Grudziądzkiej w Toruniu :)  WSKAZÓWKI:  Nie spuszczaj psa ze smyczy, nawet jeśli na co dzień się słucha.  Ogranicz spacery do koniecznego minimum. Ostatni spacer wnoc sylwestrową najlepiej odbyć przed największymi wystrzałami.  Zachipuj psa i zarejestruj go w bazie, np. identyfikacja.pl  Zawieś na obroży adresatkę z aktualnym numerem telefonu opiekuna.  Jeśli pies jest wyjątkowo płochliwy, załóż mu obrożę oraz szelki i wyprowadzaj go w tym okresie na dwóch smyczach.  Nie podawaj psu leków na własną rękę!!!  Zasłoń dokładnie okna, zwłaszcza w pokoju, w którym zwierzak najczęściej przebywa. Możesz też otworzyć drzwi do łazienki – to właśnie tam zwierzaki najczęściej szukają schronienia. Jeśli Twój pies mieszka na podwórku, zaproś go tej nocy do domu i zamknij w bezpiecznym pomieszczeniu.  Można też głośniej nastawić radio/telewizor i próbować częściowo zagłuszyć huki sylwestrowe. Przy okazji informujemy, że jutro (31 grudnia) działamy normalnie, natomiast 1 stycznia 2023 (Nowy Rok) SCHRONISKO BĘDZIE ZAMKNIĘTE. Trzymajcie się ciepło i bezpiecznie!
  • Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla Przyjaciół naszego schroniska od całej naszej ekipy! :) "W Bożego Narodzenia Czas, niech miłość będzie w nas, niech POKÓJ wokół panuje, adobro nad złem króluje!" Ten rok był dla nas trudny... w lutym wichura zniszczyła 4 kojce (na szczęście psiakom nic się nie stało!), deszcz zalewający nam kociarnię, rosnące ceny za media, lato pełne kotów... To już drugi rok kiedy na pokładzie mieliśmy więcej kotów niż psów - w najgorszym momencie było ich 330... Co za tym idzie, brak mocy przerobowych, ogromny wysiłek fizyczny i psychiczny, do tego karma schodziła lawinowo. Zawsze jednak możemy liczyć na Wasze wsparcie, czy to rzeczowe czy finansowe, dobre słowa i otuchę. Za to Wam w tym szczególnym dniu bardzo dziękujemy i jak najlepiej życzymy! :) Naszym podopiecznym z kolei życzymy tego, o czym każdy z nich po cichutku marzy - DOMU. Po prostu. Kochani, niech ten świąteczny czas będzie dla Was wyjątkowy, pełen ciepła i miłości :) Tego Wam życzy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu :) fot. Anna Kleszcz modele: Kongo i wolontariuszka Kamila
  • GODZINY OTWARCIA W ŚWIĘTA. Prezentujemy godziny otwarcia w okresie świątecznym :)  25.12.2022 (Boże Narodzenie) - NIECZYNNE 26.12.2022 (Boże Narodzenie) - NIECZYNNE 1.01.2023 (Nowy Rok) - NIECZYNNE W pozostałe dni działamy normalnie, tj. biuro otwarte jest w godz. 8-16 pon.-sob. i 12-16 niedziela, dla odwiedzających zaś jesteśmy otwarci w godz. 12-16 :) W godzinach działania biura jesteśmy dostępni pod nr tel. 56 622 48 87, po południu interwencyjnie pod nr tel. 666 683 377.
  • Schroniskowy kalendarz to jedno, ale dziś mamy dla Was jeszcze jedną niespodziankę! :D Pamiętacie nasz post o planowanej wspólnej akcji z fundacją JR Bricks? O tutaj: https://www.facebook.com/schronisko.torun/posts/pfbid02fhE8PT9bpCgv7VDWQdy2Tpkg1Qjke1CPm7yyUk2QavxH7ccjDvtdAsb9rgGPwXtKl :) No to właśnie jesteśmy w trakcie realizacji - zapowiadane 22, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, stworzone specjalnie dla nas figurki, mają właśnie swoje 5 minut :) Pomysł z dystrybucją ostatecznie stanął na tym, by utworzyć licytacje na Allegro Charytatywnie, mamy nadzieję, że taka forma się przyjmie :) JR Bricks to miejsce, gdzie wszystko kręci się wokół klocków, jednak nie samymi klockami żyją - tym razem wpadli na pomysł, by zrobić coś dla schroniskowych zwierząt. Tak narodził się pomysł na akcję o wdzięcznej nazwie, takiej trochę z przymrużeniem oka, mianowicie "Toruńskie Legowisko" :D Fundacja stworzyła ludziki z klocków dedykowane naszej działalności, oznaczone także logo naszej fundacji. Motyw jest taki, że kwota uzyskana ze sprzedaży tychże ludzików zostanie przeznaczona na potrzeby naszego schroniska. Kilka figurek ma nawet swoich oficjalnych opiekunów, którzy to promują ich licytacje na swoich mediach, się dzieje się :) Poniżej zaledwie kilka z 22 unikatowych figurek :) Licytacje trwają do najbliższego czwartku! Licytacje dostępne poprzez serwis Allegro Charytatywnie pod linkiem: https://allegro.pl/.../wsparcie-schroniska-dla-bezdomnych... Dziękujemy JR Bricks i wszystkim, którzy przyłączyli się do stworzenia tego super projektu :)

Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte