aktualnosci

  • DATA SZKOLENIA: 30 stycznia (czwartek)GODZINA: 16:30MIEJSCE: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, ul. Przybyszewskiego 3PROWADZĄCY: zoopsycholog Justyna Kowalonekhttps://www.facebook.com/Pesek-340957643011021/ Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące wyprowadzać psy ze schroniska na spacery na Szkolenie teoretyczne dla Spacerowiczów dnia 30 stycznia (czwartek) o godzinie 16:30. Podczas szkolenia poruszany będzie temat świadomego spaceru z psem, schroniskowym psem. Uczestnicy dowiedzą się jak interpretować komunikaty, które wysyła pies. Jakich zasad należy przestrzegać, na co zwrócić uwagę podczas spaceru oraz na co można psu pozwolić, a na co nie. W jaki sposób używać smyczy - spacer ma być przyjemnością dla obu stron, a także co kryje się za zachowaniem psa. Uczestnicy usłyszą o różnicy między kontrolą a komunikacją. Dzięki wiedzy wyniesionej ze szkolenia będziecie mogli pomóc jeszcze bardziej! :) Im więcej wie spacerowicz, tym bardziej psiak zrelaksuje się na spacerze. Szkolenie poprowadzi trenerka psów, zoopsycholog Justyna Kowalonek. Justyna na co dzień pracuje z psami jako Pesek, a także aktywnie angażuje się w życie Psiego Parku. Oprócz tego znajduje jeszcze czas dla swojego własnego psiego stadka :) KWESTIE ORGANIZACYJNE: 1) ZAPISY TYLKO MAILOWE. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu, prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: torun.schronisko@wp.pl E-mail powinien zawierać: tytuł: "Szkolenie 30.01.2019" treść: imię i nazwisko 2) W szkoleniu mogą wziąć udział OSOBY PEŁNOLETNIE. 3) Na zgłoszenia czekamy do 29 stycznia do godziny 20:00 lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc, o czym poinformujemy. 4) Spacery z naszymi podopiecznymi odbywają się OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU w godzinach 13:00-15:00 w okresie zimowym, w letnim spacery wydłużamy, o czym informujemy. ! WAŻNA INFORMACJA ! Wprowadzamy limit miejsc - 60 osób.Zbyt duża liczba osób nie sprzyja prowadzeniu szkolenia w komfortowej atmosferze :) Na każde zgłoszenie mailowe odpowiemy.
  • HURRRA!!! Remont kojców na tyłach schroniska nareszcie dobiegł końca! Od wczoraj działamy i przeprowadzamy psiaki na nowe "apartamenty" :) Przypominamy, remont kojców możliwy był dzięki wygranej w głosowaniu do Budżetu Partycypacyjnego na rok 2019. Nie da się ukryć, że od dłuższego czasu była to najbrzydsza część schroniska. Nie bójmy się mówić wprost, tyły nie zachęcały do odwiedzin, a psy przebywające tam były omijane. A teraz? Teraz jest Francja-elegancja! Co się zmieniło? Nowe zadaszenie, nowe posadzki, remont bud, naprawa ścian i ogrodzenia. Ale co najważniejsze, kojce zostały prawie 3-KROTNIE POWIĘKSZONE!!! Dziękujemy wszystkim domom tymczasowym, które zgłosiły się do nas przez rozpoczęciem remontu. Część psiaków została w DT na stałe... :)
  • SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY #6 DATA: 25 stycznia (sobota) GODZINA: 10:00 Przypominamy, że nie tylko nowe osoby, ale i te, które uczęszczały do nas na wolontariat przed wprowadzeniem szkolenia*, by móc przychodzić w dalszym ciągu, powinny odbyć takie szkolenie. Szkolenie jest jednorazowe, bez zapisów, trwa ok. 1,5h, jest to teoria + praktyka. Granica wieku pozostaje bez zmian, zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 15 lat i więcej :) Koniecznie prosimy zabrać ze sobą ciuchy robocze i w przypadku osób niepełnoletnich zgodę rodzica na udział w wolontariacie**. Wolontariat w schronisku to wspaniała okazja do zdobycia doświadczenia oraz nawiązania nowych znajomości, zarówno tych ludzkich, jak i oczywiście psich! Szkolenie dla spacerowiczów odbędzie się jeszcze w styczniu i jest niezależne od szkolenia dla wolontariuszy. Informacja o terminie niebawem :) Zapraszamy serdecznie! ------------------ * Nie mylić ze szkoleniem dla spacerowiczów! Spacery to jedno, praca wolontariacka w schronisku to drugie :) **Ci co uczęszczali już na wolontariat i dostarczyli zgodę, nie muszą przynosić jej na nowo.
  • ŚWIĄTECZNY ROZKŁAD JAZDY: 24.12. (Wigilia) - otwarte do godz. 13:00 25.12. (Boże Narodzenie) - ZAMKNIĘTE 26.12. (Boże Narodzenie) - ZAMKNIĘTE 27.12. - 30.12. - standardowo otwarte w godzinach 12-16 31.12. (Sylwester) - otwarte do godz. 15:00, SPACERY ODWOŁANE 1.01. (Nowy Rok) - ZAMKNIĘTE Dziś, w ten wyjątkowy dzień, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia naszym byłym podopiecznym, rodzinom adopcyjnym i wszystkim sympatykom toruńskiego schroniska dla zwierząt. Dziękujemy, że jesteście, że dajecie domy naszym zwierzakom, że wspieracie, działacie i pomagacie. Życzymy Wam wszystkim dużo radości na co dzień, miłości i siły. Naszym podopiecznym z kolei wymarzonych domków, bo czego tu chcieć więcej? Każdemu z osobna życzymy jak najlepiej, dla każdego z nich działamy jak możemy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za BARDZO LICZNE zbiórki świąteczne, prezenty i odwiedziny! Nawet dziś znaleźliście czas, by przekazać dary naszym zwierzakom. Jesteście niesamowici!!! Na zdjęciu Apollo, który nadal czeka na dom. Wesołych Psiąt! życzy ekipa schroniska :)
  • Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim od kilku lat organizuje akcję "KASZTANOBRANIE", podczas której dzieci wraz z rodzicami gromadzą kasztany. W tym roku padł rekord, udało się zebrać blisko 3 tony kasztanów!!! Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży zostały przekazane m.in. naszym podopiecznym! Akcja ta ma formę konkursu, jednak głównym celem jest pomoc organizacjom i osobom, które tej pomocy potrzebują. Ciekawa idea, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Może w przyszłym roku padnie kolejny rekord? Trzymamy kciuki! Nasze schronisko otrzymało darowiznę w wysokości 1000 zł z akcji "Kasztanobranie", pieniądze te przeznaczyliśmy na zakup specjalistycznej karmy weterynaryjnej Royal Canin Gastro Intestinal oraz mokrej i suchej karmy dla szczeniąt firmy Lukullus Junior i Taste of the Wild. Ponadto przedstawiciele przedszkola Jelonek odwiedzili w ostatnim czasie nasze schronisko i przekazali darowizny rzeczowe zebrane w przedszkolu. BARDZO DZIĘKUJEMY!!!
  • Piątek trzynastego. Dziś w nocy opuścił nas Gustaw... Gustaw miał prawie 11 lat. Trafił do nas w kwietniu tego roku strasznie wychudzony, wyniszczony, z guzem na łapie i ogromnym guzem jąder. Został zoperowany, jednak jego wiek robił swoje, Gustaw co i rusz łapał infekcje oddechowe, stale był leczony. Ostatnie tygodnie spędził w ciepłym pomieszczeniu wewnątrz, pod czujną opieką pracownika. Odszedł dziś w nocy na swoim posłaniu. Gustaw mimo swojego stanu zdrowia był niezwykle pociesznym psem, uwielbiał spacery, był ogromnym łasuchem :) Wzbudzał w nas takie emocje, że chciało się go tylko przytulać. Ale charakterek też miał, żadnego psa i kota nie przepuścił. Gustaw, strasznie nam przykro. To Ty zdecydowałeś kiedy odejść, może tak miało być? Smutny to dzień dla schroniska...
  • W weekend mieliśmy bardzo udaną akcję wyprowadzania psiaków, dziękujemy! Jednak życie schroniskowe toczy się swoimi torami, jednego dnia radość i ogromna satysfakcja, drugiego żal, rozpacz i bezsilność...  Wczoraj (9 grudnia) odszedł od nas Szarik... Szarik miał prawie 12 lat, w lutym minęłyby mu 2 lata pobytu w schronisku... Zapaść zdrowotna, pokonał go chłoniak. Jest nam ogromnie przykro, że nie zdążył znaleźć domu... Od początku przekreślał go jego senioralny wiek, smutno bardzo kiedy takie psiaki odchodzą w schronisku... Do końca jednak miał nas. W ostatnim czasie opuściła nas także nasza kocia rezydentka Eseska. Eseskę pokonały nerki, na które chorowała od kilku lat. Do samego końca zachowała klasę. W latach świetności była królową kociarni, rządziła twardą łapą i trzymała ład i porządek w swoim królestwie. W ostatnich latach złagodniała i odpuściła, nigdy jednak nie dała się w pełni oswoić. To Eseska wyznaczała granice znajomości. U nas jednak miała dożywotnią opiekę. Przeżyła 17 lat, a u nas była, uwaga, od 2006 roku! Kociarnia bez Eseski już nie jest taka sama. Szarik, Eseska - żegnajcie :(
  • DATA SZKOLENIA: 12 grudnia (czwartek)GODZINA: 16:30MIEJSCE: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, ul. Przybyszewskiego 3PROWADZĄCY: zoopsycholog Justyna Kowalonekhttps://www.facebook.com/Pesek-340957643011021/Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące wyprowadzać psy ze schroniska na spacery na Szkolenie teoretyczne dla Spacerowiczów dnia 12 grudnia (czwartek) o godzinie 16:30.Podczas szkolenia poruszany będzie temat świadomego spaceru z psem, schroniskowym psem. Uczestnicy dowiedzą się jak interpretować komunikaty, które wysyła pies. Jakich zasad należy przestrzegać, na co zwrócić uwagę podczas spaceru oraz na co można psu pozwolić, a na co nie. W jaki sposób używać smyczy - spacer ma być przyjemnością dla obu stron, a także co kryje się za zachowaniem psa. Uczestnicy usłyszą o różnicy między kontrolą a komunikacją. Dzięki wiedzy wyniesionej ze szkolenia będziecie mogli pomóc jeszcze bardziej! :) Im więcej wie spacerowicz, tym bardziej psiak zrelaksuje się na spacerze.Szkolenie poprowadzi trenerka psów, zoopsycholog Justyna Kowalonek. Justyna na co dzień pracuje z psami jako Pesek, a także aktywnie angażuje się w życie Psiego Parku. Oprócz tego znajduje jeszcze czas dla swojego własnego psiego stadka :)KWESTIE ORGANIZACYJNE:1) ZAPISY TYLKO MAILOWE. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu, prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: torun.schronisko@wp.plE-mail powinien zawierać:tytuł: "Szkolenie 12.12.2019"treść: imię i nazwisko2) W szkoleniu mogą wziąć udział OSOBY PEŁNOLETNIE.3) Na zgłoszenia czekamy do 11 grudnia do godziny 20:00 lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc, o czym poinformujemy. 4) Spacery z naszymi podopiecznymi odbywają się OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU w godzinach 13:00-15:00 w okresie zimowym, w letnim spacery wydłużamy, o czym informujemy.! WAŻNA INFORMACJA !Wprowadzamy limit miejsc - 60 osób.Zbyt duża liczba osób nie sprzyja prowadzeniu szkolenia w komfortowej atmosferze :)Na każde zgłoszenie mailowe odpowiemy.
  • SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY #5!!! DATA: 23 listopada (sobota) GODZINA: 10:00 Przypominamy, że nie tylko nowe osoby, ale i te, które uczęszczały do nas na wolontariat przed wprowadzeniem szkolenia*, by móc przychodzić w dalszym ciągu, powinny odbyć takie szkolenie. Szkolenie jest jednorazowe, bez zapisów, trwa ok. 1,5h, jest to teoria + praktyka. Granica wieku pozostaje bez zmian, zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 15 lat i więcej :) Koniecznie prosimy zabrać ze sobą ciuchy robocze i w przypadku osób niepełnoletnich zgodę rodzica na udział w wolontariacie**. Wolontariat w schronisku to wspaniała okazja do zdobycia doświadczenia oraz nawiązania nowych znajomości, zarówno tych ludzkich, jak i oczywiście psich! Szkolenie dla spacerowiczów odbędzie się w grudniu i jest niezależne od szkolenia dla wolontariuszy. Zapraszamy serdecznie! :) ----------------------------------------------------- * Nie mylić ze szkoleniem dla spacerowiczów! Spacery to jedno, praca wolontariacka w schronisku to drugie **Ci co uczęszczali już na wolontariat i dostarczyli zgodę, nie muszą przynosić jej na nowo.
  • Już w najbliższą niedzielę odbędzie się III edycja Targów Wszystko dla Psa i Kota w Toruniu. To już trzecia taka impreza, a druga, w której uczestniczyć będzie nasze schronisko. Tak tak, będziemy tam! Standardowo ustawimy schroniskowe stoisko informacyjno-edukacyjne i baaardzo chętnie się z Wami spotkamy i porozmawiamy :) Może spotkamy naszych byłych podopiecznych...? To jak, z kim się widzimy? https://www.facebook.com/events/405387913648053/ Centrum Targowe PARK - Urbitor, dziękujemy za zaproszenie!

Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte