aktualnosci

  • UWAGA! W dniu jutrzejszym (15 sierpnia, czwartek) z racji święta państwowego nasze SCHRONISKO BĘDZIE ZAMKNIĘTE! W tym dniu nieczynne mamy również biuro, zatem do kontaktu telefonicznego i osobistego zapraszamy od piątku w standardowych godzinach otwarcia, tj. piątek 12-18, weekend 12-16. W sprawach nie cierpiących zwłoki czy interwencji pozostajemy dostępni pod numerem interwencyjnym - 666 683 377. Spacerowiczów zapraszamy na spacerki w piątek standardowo w godzinach 13-17. Przeszkolonych wolontariuszy zapraszamy jutro, tak jak zwykle. 
  • Mili Państwo, koci sezon trwa w najlepsze, w zasadzie codziennie przyjmujemy nowe koty, nierzadko można by rzec w "hurtowych ilościach"... W tej chwili dobiliśmy do liczby 100 kotów w schronisku, nie ukrywamy, że jest to dla nas ciężki i smutny czas... Wiemy, że całkiem niedawno apelowaliśmy już o kocią karmę i odzew był naprawdę BARDZO duży, dziękujemy! Jednak przy wciąż rosnącej liczbie kotów, zapasy schodzą w zastraszająco szybkim tempie. Bylibyśmy dozgonnie wdzięczni, gdybyście zechcieli wesprzeć nasze kociaki. Poniżej wklejamy piramidę bieżących potrzeb: - mokra i sucha karma dla kociąt firmy Smilla Kitten i Animonda Carny Kitten - mokra i sucha karma dla kotów dorosłych - mokra i sucha karma dla szczeniąt firmy Lukullus Junior i Dolina Noteci Junior - sucha karma dla psów Brit Premium By Nature (rozmiar M) - podkłady higieniczne (minimum 60x60cm, a najlepiej 60x90cm) - kocyki polarowe, koce, ręczniki - domestos, płyn do szyb - ręczniki papierowe - szelki, obroże, smycze przepinane (regulowane) Dziękujemy ogromnie wszystkim darczyńcom! Dla przyciągnięcia uwagi, do zdjęcia wdzięcznie pozuje nasz rezydent Fokus! fot. Amator
  • Drugie szkolenie dla wolontariuszy za nami! Frekwencja była większa niż poprzednim razem, ogromnie cieszy nas, że tyle osób pragnie pomóc nam w codziennej pracy przy zwierzakach! :) Świeżo upieczeni wolontariusze uważnie wysłuchali pracowników odnośnie pracy na kociarni i przy psach. Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni ze szkolenia i że będziemy często widywać się w schronisku, a praca ze zwierzętami sprawi Wam mnóstwo radości - im na pewno :) Kolejne szkolenie dla wolontariuszy odbędzie się w sierpniu, będziemy informować! Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom dzisiejszego szkolenia za obecność.
  • UWAGA!!! Z racji temperatur powyżej 30 stopni DZIŚ I JUTRO, w trosce o nasze zwierzęta ODWOŁUJEMY SPACERY Z PSAMI! Jeszcze raz, w dniach 29-30 lipca ODWOŁUJEMY SPACERY! Zapraszamy naszych Spacerowiczów w środę :) Pamiętajcie w tych dniach o swoich pupilach, by odpowiednio o nie zadbać w trakcie upału. grafika: blogzdrowypies.pl
  • SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY #2 !!! Nasi mili, jak już wcześniej informowaliśmy, wraz z początkiem wakacji zapragnęliśmy uregulować kwestie wolontariatu w naszym schronisku. Co należy przez to rozumieć? Wprowadziliśmy SZKOLENIA DLA WOLONTARIUSZY*. Wszyscy wolontariusze, zarówno dotychczasowi, którzy dalej chcą uczęszczać na wolontariat, jak i nowe chętne osoby, startują z czystą kartą i OBOWIĄZKOWO muszą przejść szkolenie z pracy wolontariackiej. Szkolenie to teoria + praktyka, najbliższe odbędzie się 30 LIPCA (wtorek) O GODZINIE 10:00 !!! Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów, po prostu przyjdźcie :) Granica wieku pozostaje bez zmian, zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 15 lat i więcej :) Koniecznie prosimy zabrać ze sobą ciuchy robocze i w przypadku osób niepełnoletnich zgodę rodzica na udział w wolontariacie**!  Mamy nadzieję, że docenicie zmiany, a praca w schronisku będzie dla Was fascynującą przygodą! To wspaniała okazja do zdobycia doświadczenia oraz nawiązania nowych znajomości. No i pamiętajmy dla kogo działamy.------------------------------* Nie mylić ze szkoleniem dla spacerowiczów! Spacery to jedno, praca wolontariacka w schronisku to drugie ** Ci co uczęszczali już na wolontariat i dostarczyli zgodę, nie muszą przynosić na nowo.
  • Wczoraj odwiedzili nas Ania i Grzesiek - młoda para z darami weselnymi. Co raz częściej spotykamy się z inicjatywą, że młodzi przy okazji ślubu proszą swoich gości o karmę dla schroniska zamiast kwiatów. Nam się to bardzo podoba! Ale patrzcie co było jednym z prezentów dla Ani i Grześka... Zaproszenie na zabiegi pielęgnacyjne dla pięciu naszych podopiecznych!!!!!!! Ogromnie dziękujemy za fantastyczny pomysł, z miłą chęcią skorzystamy i na pewno zaprezentujemy Wam efekty! A dla Ani i Grześka wszystkiego najpiękniejszego na nowej drodze życia!
  • W nawiązaniu do wcześniejszego posta (https://www.facebook.com/schronisko.torun/posts/2164387943609828?__tn__=-R) i jednocześnie zapowiedzi czegoś większego, czegoś specjalnego, nareszcie możemy poinformować, o co w tym wszystkim chodziło i co się wydarzyło w schronisku w ostatnim czasie. A działo się sporo! Castorama Polska (oddział w Toruniu) wolontariacko i własnymi środkami wyremontowała nam kojce w tzw. "nowych ciągach". Póki co pod lupę poszło 5 kojców, z kolejnymi ruszą po wakacjach. To był ogromny wysiłek, gdyż remont przypadł w najgorsze upały. Jednak ekipa była niezłomna i działała w pocie czoła, tak, że teraz możemy zaprezentować wspaniałe efekty ich pracy. Chcielibyśmy podziękować przede wszystkim Kasi Hetmanowskiej, która była kołem napędowym całej akcji i trzymała nad wszystkim rękę! Warto wspomnieć, że oprócz pracowników Castoramy, w przedsięwzięcie zaangażowali się również byli pracownicy, znajomi, rodzina i przyjaciele. Dziękujemy bardzo Łukaszowi Lisewskiemu, Weronice Zwierzykowskiej, Mateuszowi Wnuczyńskiemu, Damianowi Sudrawskiemu, Jarkowi Kwaśniewskiemu, Asi Staniszewskiej, Łukaszowi Błachowskiemu, Karolowi Ozimek. Nasze psiaki już rezydują w odnowionych kojcach. To jeszcze nie koniec niespodzianek od Castoramy, będziemy informować o wszystkim w kolejnych postach! Jednocześnie chcielibyśmy wspomnieć, że jesteśmy bardzo otwarci na tego typu akcje, może jakieś inne sklepy czy firmy budowlane podjęłyby taki challenge?
  • W ubiegły weekend nasz seniorek Mambo pojechał do domu tymczasowego w Warszawie! Trafił pod opiekę SOS Dalmatyńczyki, skąd szukany będzie dla niego dom stały. Do zdjęcia obok Mambo pozuje Magda z fundacji, u której psiak znalazł się awaryjnie na DT. Mambo ma cudowną opiekę, co do tego nie mamy żadnych wątpliwości, bo i nie po raz pierwszy nasz podopieczny trafił pod skrzydła SOS Dalmatyńczyki. Dziękujemy serdecznie fundacji za fantastyczną współpracę, pomoc w opiece i w szukaniu domu dla Mambo. Mambo - ile kropek na nim, tyle miłości w nim! Niedowidzący lub zupełnie niewidomy dalmatyńczyk w wieku senioralnym... Czyżby porzucony ze względu na swoją niepełnosprawność? Przez miesiąc pobytu w schronisku nikt go nie szukał...
  • Data szkolenia: 13 lipca (sobota)Godzina: 16:30Miejsce: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, ul. Przybyszewskiego 3Prowadzący: zoopsycholog Justyna Kowalonekhttps://www.facebook.com/Pesek-340957643011021/Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące wyprowadzać psy ze schroniska na spacery na Szkolenie teoretyczne dla Spacerowiczów dnia 13 lipca (sobota) o godzinie 16:30.Podczas szkolenia poruszany będzie temat świadomego spaceru z psem, schroniskowym psem. Uczestnicy dowiedzą się jak interpretować komunikaty, które wysyła pies. Jakich zasad należy przestrzegać, na co zwrócić uwagę podczas spaceru oraz na co można psu pozwolić, a na co nie. W jaki sposób używać smyczy - spacer ma być przyjemnością dla obu stron, a także co kryje się za zachowaniem psa. Uczestnicy usłyszą o różnicy między kontrolą a komunikacją. Dzięki wiedzy wyniesionej ze szkolenia będziecie mogli pomóc jeszcze bardziej! :) Im więcej wie spacerowicz, tym bardziej psiak zrelaksuje się na spacerze.Szkolenie poprowadzi trenerka psów, zoopsycholog Justyna Kowalonek. Justyna na co dzień pracuje z psami jako Pesek, a także aktywnie angażuje się w życie Psiego Parku. Oprócz tego znajduje jeszcze czas dla swojego własnego psiego stadka :)KWESTIE ORGANIZACYJNE:1) ZAPISY TYLKO MAILOWE. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu, prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: torun.schronisko@wp.plE-mail powinien zawierać:tytuł: "Szkolenie 13.07.2019"treść: imię i nazwisko2) W szkoleniu mogą wziąć udział OSOBY PEŁNOLETNIE.3) Na zgłoszenia czekamy do 12 lipca do godziny 20:00 lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc.4) Spacery z naszymi podopiecznymi w okresie letnim odbywają się od pon. do pt. w godzinach 13:00-17:00 :) ! WAŻNA INFORMACJA !Wprowadzamy limit miejsc - 60 osób.Zbyt duża liczba osób nie sprzyja prowadzeniu szkolenia w komfortowej atmosferze :)Na każde zgłoszenie mailowe odpowiemy.
  • Pierwsze, inauguracyjne szkolenie dla wolontariuszy już za nami! Dziękujemy wszystkim za obecność, mamy nadzieję, że wynieśliście ze spotkania jak najwięcej, a zdobytą wiedzę sprawnie wykorzystacie w praktyce, czynnie uczestnicząc w wolontariacie! Pierwsi wolontariusze zostali już po szkoleniu, dzięki czemu w dniu dzisiejszym został m.in. sprzątnięty wybieg dla szczeniaków, kilka psów zostało wyczesanych, do tego wykonane zostały prace porządkowe na terenie oraz obsłużone koty na dużej kociarni. Na szkoleniu spotkaliśmy zarówno nowe, jak i znane nam już z wcześniejszego wolontariatu twarze. Dziękujemy za zaangażowanie, mamy nadzieję, że treść szkolenia Was usatysfakcjonowała, a wolontariat sprawi Wam ogrom radości! O kolejnym szkoleniu dla wolontariuszy będziemy informować niebawem. Przypominamy, że od dziś obowiązują nowe zasady i odbycie takiego szkolenia jest obowiązkowe, by móc pomagać wolontariacko w naszym schronisku.

Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte