aktualnosci

  • Ech, trochę nam się w Psim Parku nabroiło... Ale nie załamujemy się i nie poddajemy, co nas nie zabije to nas wzmocni! Najważniejsze, że nic nikomu się nie stało, a szkody są do naprawienia. Jednak takie trudne sytuacje, z którymi przychodzi nam się mierzyć, przede wszystkim mobilizują nas do dalszego działania. Kalkulując obecną sytuację w Psim Parku, wpadliśmy na pomysł pewnego projektu, o którym póki co nie będziemy jeszcze zbyt wiele mówić... Planujemy złożyć wniosek do budżetu obywatelskiego i mamy ogromną nadzieję, że zostanie przyjęty pod głosowanie... Ale więcej informacji niebawem, bądźcie czujni!
  • UWAGA!!! WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI !!! W dniu dzisiejszym i jutrzejszym (11-12.06.2019) z powodu zbyt wysokich temperatur ODWOŁUJEMY SPACERY Z PSAMI. W tych dniach temperatura przekracza 30 stopni, w trosce o nasze zwierzaki ODWOŁUJEMY SPACERY!
  • Jak powszechnie wiadomo, psy w podeszłym wieku nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych adoptujących, wiek niestety skutecznie odstrasza... Z tego pewnie względu taki Berecik siedział u nas od 2016 (!) roku, a to taki przekochany chłopak! Ale wiecie co? Czasami zdarzają się jednak cuda... BOWIEM BERECIK I DANIO POJECHALI DO NIEMIEC!!!! Do dwóch cudownych, zaprzyjaźnionych ze sobą domów!!! Taka szansa jaką otrzymali, to jedna na milion i mamy wrażenie, że choć psiaki siedziały u nas długo (Beret od 2016 roku, Danio od lutego 2018), to WARTO BYŁO czekać!!! Dwa wspaniałe seniorki w końcu się doczekały, nowe rodziny zakochane są w nich po uszy! Mamy już pierwsze zdjęcia z domu, ale o tym przy następnej okazji. Popatrzcie kochani na te uśmiechy, fotka zrobiona tuż przed podróżą, chyba przeczuwali co się święci! Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, każda adopcja seniora cieszy nas podwójnie, bo nie da się ukryć, te psy naprawdę mają dużo mniejsze szanse na adopcję niż ich młodsi pobratymcy... Dziękujemy z całego serca nowym rodzinom za fantastyczne domy i życzymy jeszcze wielu pięknych chwil z psiakami. 
  • W ostatnim czasie trafiły do nas kolejne dary ze sklepu zoologicznego "MAXI ZOO". Bardzo dziękujemy klientom sklepu za hojność i piękny gest! Przypominamy, że w "MAXI ZOO" zlokalizowanym w CH Toruń Plaza, w dalszym ciągu ustawiony jest specjalny kosz na prezenty dla naszych podopiecznych. Będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli przy okazji zakupów dla swoich pupili, pomyślicie również o naszych bezdomniaczkach...
  • Kochani, od kilku dni mamy upały dochodzące do prawie 30 stopni... Wklejamy zatem grafikę skierowaną do wszystkich właścicieli zwierząt. Bardzo ważne jest, by w tym gorącym okresie odpowiednio zadbać o naszych pupili!
  • 25 maja w CSW Toruń odbyła się piąta edycja charytatywnego "WALK IN DAY" organizowanego przez Till Death Tattoo. Po raz kolejny mieliśmy ogromny zaszczyt być częścią tego wielkiego wydarzenia, z roku na rok tak naprawdę co raz większego, bowiem podczas minionej edycji dołączyło do akcji aż 25 artystów z całej Polski! I wiecie co? Kolejny raz został pobity rekord poprzednich lat, tym razem udało się zebrać aż 14 355 zł !!! Wielkie gratulacje dla organizatorów i podziękowania dla uczestników!!! Ogromny sukces! Jaki był cel zbiórki? Wsparcie dwóch toruńskich placówek: Hospicjum Nadzieja iSchronisko Dla Zwierząt Toruń. Byliśmy podczas imprezy na miejscu, wspaniała atmosfera, cudowni ludzie o wielkich sercach... Dziś rano odwiedzili nas reprezentanci Till Death Tattoo i przekazali darowiznę dla schroniska. Na co przeznaczymy pieniądze? Na preparaty przeciwpasożytnicze dla naszych podopiecznych. Sezon na kleszcze trwa w najlepsze, pamiętajcie kochani o odpowiednim zabezpieczaniu swoich pupili. Charytatywny Walk in Day 2019 za nami, dziękujemy wszystkim z całego serca!
  • Kilka dni temu naszego dziadulka Goferka odwiedzili jego wirtualni opiekunowie, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Grębocinie :) Uczniowie należą do wewnątrzszkolnego Klubiku Przyjaciół Zwierząt "Fąfel", który prężnie działa na rzecz zwierząt, m.in. ogłaszając naszego Goferka do adopcji. Grupa przywiozła w prezencie worek dobrej jakościowo karmy Brit, za co baaardzo dziękujemy! Zwiedziliśmy wspólnie schronisko, opowiedzieliśmy młodzieży co nieco o naszych zwierzętach, a następnie uczniowie zabrali Goferka na spacer :) Dziękujemy pięknie za odwiedziny w imieniu naszym oraz naszego (i Waszego!) podopiecznego!
  • Data szkolenia: 13 czerwca (czwartek)Godzina: 18:30Miejsce: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, ul. Przybyszewskiego 3Prowadzący: zoopsycholog Justyna Kowalonekhttps://www.facebook.com/Pesek-340957643011021/Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące wyprowadzać psy ze schroniska na spacery na Szkolenie teoretyczne dla Spacerowiczów dnia 13 czerwca (czwartek) o godzinie 18:30.Podczas szkolenia poruszany będzie temat świadomego spaceru z psem, schroniskowym psem. Uczestnicy dowiedzą się jak interpretować komunikaty, które wysyła pies. Jakich zasad należy przestrzegać, na co zwrócić uwagę podczas spaceru oraz na co można psu pozwolić, a na co nie. W jaki sposób używać smyczy - spacer ma być przyjemnością dla obu stron, a także co kryje się za zachowaniem psa. Uczestnicy usłyszą o różnicy między kontrolą a komunikacją. Dzięki wiedzy wyniesionej ze szkolenia będziecie mogli pomóc jeszcze bardziej! :) Im więcej wie spacerowicz, tym bardziej psiak zrelaksuje się na spacerze.Szkolenie poprowadzi trenerka psów, zoopsycholog Justyna Kowalonek. Justyna na co dzień pracuje z psami jako Pesek, a także aktywnie angażuje się w życie Psiego Parku. Oprócz tego znajduje jeszcze czas dla swojego własnego psiego stadka :)KWESTIE ORGANIZACYJNE:1) Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: torun.schronisko@wp.plE-mail powinien zawierać:tytuł: "Szkolenie 13.06.2019"treść: imię i nazwisko2) W szkoleniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie.3) Na zgłoszenia czekamy do 12 czerwca do godziny 20:00.4) Spacery z naszymi podopiecznymi w okresie letnim odbywają się od pon. do pt. w godzinach 13:00-17:00 :) ! WAŻNA INFORMACJA !Wprowadzamy limit miejsc - 60 osób.Zbyt duża liczba osób nie sprzyja prowadzeniu szkolenia w komfortowej atmosferze :)Na każde zgłoszenie mailowe odpowiemy.
  • No takich wieści to na pewno nie spodziewaliście się czytać sobotniego wieczoru... Uwaga, uwaga... BĄBEL MA DOM!!!!!!!!!!!!!! Bąbel - nasz niekwestionowany schroniskowy weteran! ROCZNIK 2013!!! Niemożliwe stało się możliwe, sami w to jeszcze nie wierzymy, ale to się dzieje naprawdę. Dziś po południu Bąbelek został zaadoptowany przez cudowną osobę. Jak do tego doszło? Ot tak pojawiła się Nina, która planowała adopcję innego psiaka, jednak ubiegł ją ktoś inny, postanowiła zatem spróbować z Bąblem... Naczytała się, nasłuchała o nim, jednak mimo to absolutnie się nie zraziła. Zapoznanie Niny i Bąbla odbyło się w kojcu, na jego warunkach, oczywiście nie omieszkał ostrzec i wyznaczyć granic Ninie... Później przyszedł czas na spacer, jeden, drugi... Nina ma już psa Mirona, więc odbyło się również zapoznanie między psiakami, które od początku wypadło zaskakująco dobrze! Kolejne spacery, prezenty od Niny, oczywiście wiadomo jakie - piłeczki, które tak wielbi Bąbel. Zabawy na psim wybiegu... No i stało się, Bąbel dopuścił Ninę do swojego światka, pozwalał na coraz więcej. Poszło mu to całkiem sprawnie! Dziś nadszedł dzień adopcji! Jazda samochodem? Jakby nigdy nic przeleżał całą trasę grzecznie na miejscu. Wejście do domu? Bąbel od razu rozpoznał kanapę i wiedział do czego służy, nie wahał się ani chwili, by przetestować osobiście. Mnóstwo zabawek, piłeczek - w to mu graj! Z Mironem wymieniają się zabawkami, leżakują na łóżku razem z pańcią, sielanka! No może nie do końca, bo smycz i szelki w rękawicach narciarskich na wszelki wypadek ściągała. Nina jest zdeterminowana, gotowa na pracę z psem, gotowa dać mu czas i przede wszystkim świadoma z czym się mierzy, świadoma Bąbla. Jak my się czujemy? Podekscytowani, szczęśliwi, zestresowani, ciekawi, pełni obaw, niedowierzający... Jak się czuje Bąbel? Bardzo dobrze, jakby tych 6 lat w schronisku w ogóle nie było! Filmiki i zdjęcia w kolejnym poście jeszcze dzisiaj. Adopcja Bąbla to adopcja WYJĄTKOWA. Wyjątkowa jest Nina, która podarowała mu dom! Chłopak dostał ogromną szansę od losu i jesteśmy pewni, że w pełni ją wykorzysta. Kochani, dziękujemy wszystkim za ogłaszanie Bąbla, za liczne udostępnienia, za spacery, za trzymanie kciuków, za prezenty. Dziękujemy tajemniczej wielbicielce Bąbla, która co jakiś czas pod wiatą przed bramą schroniska zostawiała drobny upominek dla Bąbelka. Nadal nie wiemy kim jesteś i już się pewnie nie dowiemy. O postępach w domu będziemy Was jeszcze informować nie raz, tego możecie być pewni. Nina, ogromnie Ci dziękujemy i życzymy powodzenia!  
  • Chcielibyśmy ogromnie podziękować ekipie Castoramy w Toruniu za ostatnie odwiedziny w schronisku i za widoczne na zdjęciu prezenty. Prezenty te nie są przypadkowe, jest to preludium czegoś większego, czegoś fajnego, oczywiście z myślą o naszych podopiecznych... Bądźcie czujni, a póki co łapcie fotkę z odwiedzin i zdjęcia tabliczek, które również podarowała nam Castorama. Dziękujemy pięknie! Więcej informacji o planowanej akcji niebawem...

Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte