aktualnosci

  • Kochani! Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja "Święconki w Kasku". Jest to impreza organizowana od wielu lat, początkowo przez motocyklistów dla motocyklistów, w tej chwili zrzesza wszystkich zmotoryzowanych i nie tylko! W tym roku spotkanie odbędzie się na terenie malowniczo położonego Pałacu Romantycznego w Turznie, start o 12:00. Od kilku lat podczas imprezy zbierana jest karma dla naszych podopiecznych. My jako schronisko będziemy na miejscu ze swoim stoiskiem informacyjno-edukacyjnym. Bardzo chętnie spotkamy się z Wami, porozmawiamy i odpowiemy na wszelkie pytania, zapraszamy serdecznie. Jeśli nie macie możliwości przynieść karmy, a chcecie wesprzeć nasze zwierzaki, to zapraszamy do naszego stoiska, gdzie będzie ustawiona puszka, do której będzie można wrzucać darowizny. Będzie można także zakupić nasze gadżety schroniskowe, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na bieżące potrzeby schroniska, w szczególności na karmę specjalistyczną. Na koniec kilka słów od organizatorów:"Święconka w Kasku łączy wszystkich, chcących w ten wyjątkowy sposób spędzić kilka godzin z rodzinami w gronie przyjaciół. Skupia ludzi połączonych ciekawymi pasjami, którzy chcą tradycyjnie przed Wielkanocą poświęcić koszyczek, często zamieniany na kask, będący symbolem ludzi związanych z pasją ruchu motocyklowego, ale i nie tylko. Do grona pasjonatów dołączają strażacy, żołnierze, policjanci, rowerzyści, hokeiści, osoby związane z grupami rekonstrukcji historycznych i wielu innych, chcących w sposób osobisty mieć możliwość złożenia życzeń świątecznych. Chcąc umilić przybyłym pobyt szykujemy wiele atrakcji - wystawy motocykli zabytkowych, pojazdów wojskowych (w tym przedwojenne pojazdy gąsienicowe). Propagujemy również bezpieczeństwo w ruchu drogowym jak i pieszym, rozdając wiele odblasków i pokazując na czym polega pierwsza pomoc. Staramy się też nagradzać najpiękniejsze wielkanocne kaski nagrodami przygotowanymi przez naszych sponsorów i przyjaciół." FB: https://www.facebook.com/swieconkawkasku/ ZAPRASZAMY
  • Data szkolenia: 25 kwietnia (czwartek)Godzina: 18:30Miejsce: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, ul. Przybyszewskiego 3Prowadzący: zoopsycholog Justyna Kowalonekhttps://www.facebook.com/Pesek-340957643011021/Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące wyprowadzać psy ze schroniska na spacery na Szkolenie teoretyczne dla Spacerowiczów dnia 25 kwietnia (czwartek) o godzinie 18:30.Podczas szkolenia poruszany będzie temat świadomego spaceru z psem, schroniskowym psem. Uczestnicy dowiedzą się jak interpretować komunikaty, które wysyła pies. Jakich zasad należy przestrzegać, na co zwrócić uwagę podczas spaceru oraz na co można psu pozwolić, a na co nie. W jaki sposób używać smyczy - spacer ma być przyjemnością dla obu stron, a także co kryje się za zachowaniem psa. Uczestnicy usłyszą o różnicy między kontrolą a komunikacją. Dzięki wiedzy wyniesionej ze szkolenia będziecie mogli pomóc jeszcze bardziej! :) Im więcej wie spacerowicz, tym bardziej psiak zrelaksuje się na spacerze.Szkolenie poprowadzi trenerka psów, zoopsycholog Justyna Kowalonek. Justyna na co dzień pracuje z psami jako Pesek, a także aktywnie angażuje się w życie Psiego Parku. Oprócz tego znajduje jeszcze czas dla swojego własnego psiego stadka :)KWESTIE ORGANIZACYJNE:1) Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: torun.schronisko@wp.plE-mail powinien zawierać:tytuł: "Szkolenie 25.04.2019"treść: imię i nazwisko2) W szkoleniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie.3) Na zgłoszenia czekamy do 24 kwietnia do godziny 20:00.4) Spacery z naszymi podopiecznymi w okresie letnim odbywają się od pon. do pt. w godzinach 13:00-17:00 :) ! WAŻNA INFORMACJA !Wprowadzamy limit miejsc - 60 osób.Zbyt duża liczba osób nie sprzyja prowadzeniu szkolenia w komfortowej atmosferze :)Na każde zgłoszenie mailowe odpowiemy.
  • Kochani, kończymy zapisy na najbliższe szkolenie. Limit został osiągnięty, a nawet przekroczony. Wszyscy, którzy zgłosili swoją chęć udziału w spotkaniu, w dniu jutrzejszym otrzymają odpowiedzi zwrotne. Dla tych, którzy się nie załapali - spokojnie, jeszcze w kwietniu kolejne szkolenie! Bądźcie czujni!       
  • Data szkolenia: 13 kwietnia (sobota)Godzina: 17:00Miejsce: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, ul. Przybyszewskiego 3Prowadzący: zoopsycholog Justyna Kowalonekhttps://www.facebook.com/Pesek-340957643011021/Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chcące wyprowadzać psy ze schroniska na spacery na Szkolenie teoretyczne dla Spacerowiczów dnia 13 kwietnia (sobota) o godzinie 17:00.Podczas szkolenia poruszany będzie temat świadomego spaceru z psem, schroniskowym psem. Uczestnicy dowiedzą się jak interpretować komunikaty, które wysyła pies. Jakich zasad należy przestrzegać, na co zwrócić uwagę podczas spaceru oraz na co można psu pozwolić, a na co nie. W jaki sposób używać smyczy - spacer ma być przyjemnością dla obu stron, a także co kryje się za zachowaniem psa. Uczestnicy usłyszą o różnicy między kontrolą a komunikacją. Dzięki wiedzy wyniesionej ze szkolenia będziecie mogli pomóc jeszcze bardziej! :) Im więcej wie spacerowicz, tym bardziej psiak zrelaksuje się na spacerze.Szkolenie poprowadzi trenerka psów, zoopsycholog Justyna Kowalonek. Justyna na co dzień pracuje z psami jako Pesek, a także aktywnie angażuje się w życie Psiego Parku. Oprócz tego znajduje jeszcze czas dla swojego własnego psiego stadka :)KWESTIE ORGANIZACYJNE:1) Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: torun.schronisko@wp.plE-mail powinien zawierać:tytuł: "Szkolenie 13.04.2019"treść: imię i nazwisko2) W szkoleniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie.3) Na zgłoszenia czekamy do 12 kwietnia do godziny 20:00.4) Spacery z naszymi podopiecznymi w okresie letnim odbywają się od pon. do pt. w godzinach 13:00-17:00 :) ! WAŻNA INFORMACJA !Wprowadzamy limit miejsc - 60 osób.Zbyt duża liczba osób nie sprzyja prowadzeniu szkolenia w komfortowej atmosferze :)Na każde zgłoszenie mailowe odpowiemy.
  • Już w sobotę o 10 rano wszyscy obowiązkowo widzimy się na Barbarce! Wspaniała akcja sadzenia drzew, połączona ze zbiórką karmy i ryżu dla naszych podopiecznych. My jako schronisko również tam będziemy ze swoim stoiskiem informacyjno-edukacyjnym. Zapraszamy serdecznie! Ze stowarzyszeniem Stowarzyszenie Tilia współpracujemy od wielu lat i niezmiernie cieszymy się, że i tym razem działamy razem w słusznej sprawie. Trzymajcie kciuki za piękną pogodę i do zobaczenia na Barbarce! Więce4j szczegółów: https://www.facebook.com/events/323362178321506/
  • Kolejna akcja na rzecz zwierząt z naszego schroniska. Panowie, zachęcamy do wizyty w Barber Shop w niedzielę 7 kwietnia, cały dochód z tego dnia zostanie przekazany na naszych podopiecznych. Dziękujemy! Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/2561235837241239/
  • UWAGA!!! Dopiero co miała miejsce zmiana czasu na zegarkach, a my od jutra (1.04.2019) ZMIENIAMY GODZINY OTWARCIA SCHRONISKA DLA ODWIEDZAJĄCYCH. ZAPRASZAMY: Poniedziałek - piątek: 12:00 - 18:00 Sobota i niedziela: 12:00 - 16:00. Biuro schroniska mamy czynne od poniedziałku do soboty od godziny 8:00; w sprawie adopcji i wejścia na teren zapraszamy od 12:00. SPACERY odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 - 17:00, po ukończonym wcześniej szkoleniu na spacerowicza. Najbliższe szkolenie już w kwietniu, bądźcie czujni! Przy okazji przypominamy jeszcze o nowym numerze interwencyjnym, kto jeszcze nie zapisał czy nie zmienił, to bardzo proszę - 666 683 377.
  • Kochani! Kilka tygodni temu pisaliśmy na naszym facebooku o zapełnionych po zimowych zbiórkach magazynach z kołdrami, poduszkami, itd... W komentarzach pod tym tekstem radziliście, by wrzucić listę bieżących potrzeb w schronisku. Oto jest i ona, ściąga dla darczyńców, lista aktualnie najpotrzebniejszych rzeczy. I już w tym miejscu pragniemy Wam gorąco podziękować za każdy najmniejszy drobiazg z tej listy, wszystko w każdej ilości ogromnie nam się przyda! - legowiska dla psów (w stylu tego ze zdjęcia) - szelki dla psów różnej wielkości (generalnie takie, które zapinają się na szyi i pod brzuchem, gdyż są bezpieczniejsze + miękkie dla szczeniaków) - obroże dla małych i średnich psów - smycze regulowane (jak na zdjęciu) - podkłady higieniczne (minimum 60x60 cm) - kocyki polarowe - woreczki na odchody - sucha karma dla psów Brit Premium By Nature rozmiar M - startery dla kociąt Royal Canin - lepszej jakości sucha karma dla kotów - domestos zwykły i ten w czarnych butelkach "zero kamienia" - ręczniki papierowe - płyn do podłóg ZA WSZYSTKO BĘDZIEMY BAAARDZO WDZIĘCZNI!!!
  • Dzisiaj odwiedziły nas dziewczyny z 1 Trzcianeckiej Drużyny Harcerek "Puszcza" ZHR, które w ramach pełnionej służby włączyły się w wolontariat w naszym schronisku. Dziewczyny, jak to harcerki, pokazały, że żadnej pracy się nie boją i dzielnie pomagały w porządkach terenowych: zamiatały chodniki, grabiły liście na Psim Parku, sprzątały zewnętrzny wybieg dla kotów... Wiosenne porządki w pełni! Dziękujemy za odwiedziny i skrupulatne wypełnienie powierzonych zadań! Jest moc!    
  • Platforma dlaSchroniska.pl aktywnie angażuje się w pomoc zwierzakom ze schronisk, przytulisk czy fundacji na terenie całego kraju, w tym również i naszym podopiecznym. Oprócz tego, że na co dzień można podarować wybranemu zwierzakowi prezent bez wychodzenia z domu, to co jakiś czas organizowane są akcje specjalne! Taka akcja pojawiła się również z okazji nadejścia wiosny, która często skłania do gruntownych porządków. Takie wiosenne porządki mają również miejsce w naszym schronisku. Jeśli chcesz nam pomóc, to serdecznie zapraszamy oczywiście na wolontariat, jednak jeśli nie możesz pojawić się u nas osobiście, zachęcamy do wirtualnego wsparcia i podarowania nam narzędzi do sprzątania. Ambasadorem akcji w naszej placówce jest sam Pan Knoppers. Link do naszego profilu: https://dlaschroniska.pl/?view=animal&id=HJGb0Fh8IN Dziękujemy!

Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte