aktualnosci

  • Mili Państwo, już jutro, tj. 4 czerwca 2023 od godz. 11:00, mamy wielką przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w corocznym ekopikniku w toruńskim Parku Bydgoskim :) Będziemy tam jak zwykle z naszym stoiskiem informacyjno-edukacyjnym, ale nie tylko... Z racji, że nasze schronisko zlokalizowane jest tuż przy parku, taka niespodzianka - przywędrują do nas nasi podopieczni :D Tak, to prawda, wolontariusze wybiorą się spacerkiem na teren imprezy, gdzie będzie można poznać nasze psiaki, porozmawiać z pracownikiem schroniska i wolontariuszami, a ponadto będziemy je prezentować na scenie, skąd opowiemy o każdym z nich parę słów :) Już jutro przedstawimy Wam: Frankiego, Ortisa, Rymka, Gumisia, Denisa, Jaśmina, Teosia i Lay'sa :) Każdy będzie miał swoje 5 minut i swój czas :D "Dzień Ochrony Środowiska będziemy świętować w Toruniu w niedzielę 4 czerwca. W tym dniu Prezydent Miasta Torunia wraz ze współorganizatorami zaprasza mieszkańców na ekopiknik, który rozpocznie się o godzinie 11.00 przy amfiteatrze w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Podczas imprezy będzie można dowiedzieć się jak mądrze i prawidłowo segregować odpady, czy dzikie zwierzęta zapuszczające się do miasta mogą być groźne, co daje nam las wokół nas. Ponadto spotkanie z podopiecznymi Miejskiego Schroniska dla Zwierząt, Akademia bezpiecznej jazdy hulajnogą elektryczną, warsztaty florystyczne oraz przyrodniczy spacer po Parku na Bydgoskim Przedmieściu, rozpoczynający się o godz. 12, to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów. Nie zabraknie zabaw, pokazów i konkursów dla najmłodszych. Dla uczestników przygotowano upominki: sadzonki drzew, nasiona roślin miododajnych i kwiatów łąkowych :)" Organizatorzy: Urząd Miasta Torunia, PZITS Oddział Toruń DATA: 4.06.2023 (niedziela) GODZINA: 11:00-15:00 MIEJSCE: Amfiteatr w Parku Bydgoskim w Toruniu ZAPRASZAMY! <3
  • W ostatnim czasie odwiedzili nas pracownicy toruńskiego oddziału firmy DB Schenker w Polsce wraz z ogromem dobroci dla naszych podopiecznych :) Firma co roku w okresie wiosennym ma możliwość realizowania projektów wolontariackich ("Zielony czas pomagania"), tegoroczny nazywał się "Napełniamy brzuszki, ratujemy maluszki" i miał na celu wesprzeć nasze schronisko :) Schenker przekazał gotówkę na zakup karmy, poza tym jedna z pracownic, a prywatnie nasza wolontariuszka Ola, zorganizowała licytację fantów, dzięki czemu udało się zakupić ArthroHA (preparat na stawy) i trochę karmy dla kocich maluchów. Dodatkowo Vet Expert i RAW PALEO jako ich klient również włączył się w akcję i przekazał swoje produkty, brawo! :) Łącznie otrzymaliśmy około 300 kg karmy i suplementy, a dziewczyny własnoręcznie, z rzeczy znalezionych w domach, zrobiły jeszcze legowiska i drapaki. Sama zbiórka to jedno, bo oprócz tego, już po wizycie w schronisku, ekipa przeszła się posprzątać parkowe alejki sąsiadujące ze schroniskiem, jednak... ktoś ich musiał ubiec, bo było całkiem czysto :D Bardzo DZIĘKUJEMY organizatorom całej akcji, a także firmom i osobom, które się w nią włączyły! Super inicjatywa kochani, jest moc!!!
  • UWAGA! 28 maja 2023 (Zielone Świątki) SCHRONISKO BĘDZIE NIECZYNNE! Zapraszamy w odwiedziny w sobotę w godz. 12:00-16:00, a następnie w poniedziałek w godzinach otwarcia schroniska, tj. 12:00-18:00 (biuro od 8:00).
  • Kino CAMERIMAGE po raz kolejny wspiera nasze schronisko :) W jaki sposób? Kino organizuje specjalny seans na wyjątkową okazję, czyli Dzień Dziecka :) Macie niebywałą okazję miło spędzić ten dzień, jednocześnie wspomagając nasze schronisko, bowiem organizatorzy postanowili cały dochód ze sprzedaży biletów przekazać naszym podopiecznym! Tego dnia wyświetlany będzie film o zwierzęcej tematyce, mianowicie "Marona - psia opowieść". Zapraszamy serdecznie! DZIĘKUJEMY Kino CAMERIMAGE! <3 Seans: 1 czerwca o godzinie 17:00. Bilety: https://tiny.pl/chvfp.
  • ‼ POTRZEBNE KOCIE GASTRO ‼ Kochani, jeśli planujecie w najbliższym czasie jakieś zbiórki czy zakup karmy dla podopiecznych naszego schroniska, to mamy OGROMNĄ PROŚBĘ o kocie gastro... Dieta gastro to rzecz niezastąpiona przy dolegliwościach żołądkowo-jelitowych, których w takim skupisku jak u nas niestety nie brakuje. Jest to jednak bardzo kosztowny wydatek. Bylibyśmy wdzięczni za każdą puszkę czy worek suchej karmy, bo zawsze, a teraz szczególnie, jest ona dla nas na wagę złota. Czasem mniej znaczy lepiej, uwierzcie nam, a Wasza reakcja na nasze najpilniejsze potrzeby zawsze nas wzrusza :)  Podpowiadamy kilka sprawdzonych przez nas marek na rynku: - Purina Pro Plan Veterinary Diets Gastrointestinal - Royal Canin Veterinary Gastrointestinal - VET EXPERT INTESTINAL CAT - KATTOVIT Feline Diet Gastro Karmy można kupić zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Można także nadać paczkę na nasz adres: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Przybyszewskiego 3, 87-100 Toruń, tel. 56 622 48 87 BARDZO WSZYSTKIM JUŻ TERAZ DZIĘKUJEMY!
  • 22 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Praw Zwierząt. Data ta nawiązuje do uchwalenia 22 maja 1997 roku przez Sejm ustawy o ochronie zwierząt. Jej pierwszy artykuł podkreśla, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Z tej okazji organizujemy kolejną akcję spacerową, na którą oczywiście wszystkich serdecznie zapraszamy! :) Zróbmy naszym schroniszczakom super dzień! :) -------------------------------------- Akcja skierowana jest do wszystkich chętnych na spacer z naszymi podopiecznymi, bez względu na to czy jesteście naszymi przeszkolonymi wolontariuszami/spacerowiczami czy też nie. ~ Kto może do nas dołączyć?Każdy! Wystarczy mieć ukończone 18 lat. Uprzedzamy pytania - tak, dzieci również mogą przyjść i towarzyszyć, natomiast psa pod opiekę dostaje osoba pełnoletnia. Zapraszamy zarówno osoby spacerujące na co dzień z naszymi czworonogami, czyli te, które odbyły szkolenie i mają podpisaną umowę wolontariacką, jak i te, które jeszcze nie były na szkoleniu. Jeszcze, bo mamy nadzieję, że Wam się spodoba i będziecie chcieli do nas jak najszybciej dołączyć! :) ~ Skąd taka akcja?Chcemy zachęcić jak największą liczbę osób do wyprowadzania naszych zwierzaków, tak by mogły wychodzić na regularne spacery, nie tylko od święta! Data: 21.05. 2023 (niedziela)Godzina: 12:00-15:00Miejsce: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, ul. Przybyszewskiego 3 SERDECZNIE ZAPRASZAMY! :) -------------------------------------- WAŻNE #1Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na psiaka. Osoby, które wrócą ze spaceru i będą chciały wyjść z kolejnym psem, proszone są o ustawienie się na końcu kolejki, tak by każdy z Was miał szansę na spacer. WAŻNE! #2Niedzielne spacery to akcja jednorazowa! By móc wyprowadzać nasze psiaki na co dzień, trzeba wcześniej przejść odpowiednie szkolenie (info na naszej stronie internetowej w zakładce "Wolontariat"). Takie spacery odbywają się od poniedziałku do niedzieli, a godziny spacerowe znajdziecie na naszej stronie.
  • PODAJEMY KOLEJNE LOKALIZACJE KOSZY NA ODZIEŻ. Tak jak zapowiadaliśmy już wcześniej, pojawiły się kolejne lokalizacje specjalnie oznaczonych naszym logo koszy na odzież, dzięki którym mamy dodatkowe fundusze :) A będzie ich jeszcze więcej! :D AKTUALNE LOKALIZACJE: - pod bramą naszego schroniska przy ul. Przybyszewskiego 3 - przy CH Kometa (ul. Grudziądzka 162)- przy sklepie Intermarche (ul. Ugory 4) - na rogu ulicy Goździkowej i Kwiatowej - na rogu ulicy Długiej i Mohna - przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich 13a od niedawna także...- przy ul. Św. Józefa 72A- na rogu ulicy Kameliowej i Chabrowej- na rogu ulicy Bartkiewiczówny i Mohna- przy ul. Targowej 4- przy ul. Konopackich 20- na rogu ulicy Sobieskiego i Podchorążych Szczególnie zachęcamy oczywiście do korzystania z tego zlokalizowanego przy naszym schronisku, mamy z tego dodatkowe profity dla naszych podopiecznych, a to jest sens tej całej akcji :)------------------------------------------- NO WŁAŚNIE, A O CO W OGÓLE CHODZI???Dla wyjaśnienia przeklejamy treść naszego pierwszego posta :)Kochani, wiadomo nie od dziś, że w takim miejscu jak schronisko potrzeby są naprawdę ogromne. Staramy się na różne sposoby, by pozyskać dodatkowe fundusze na nasze działania, organizując chociażby bazarki i licytacje internetowe czy też stacjonarnie kiermasz książek. Tym razem coś innego i niecodziennego... :) Otóż nasza Fundacja Najlepszy przyjaciel nawiązała współpracę z firmą zajmującą się zbiórką używanej odzieży... i... pewnie teraz zastanawiacie się jaki to ma z nami związek... :P A taki, że po pierwsze - część dochodu ze sprzedaży tej odzieży będzie przeznaczana na potrzeby naszego schroniska, a po drugie - otrzymamy też co miesiąc dodatkowe fundusze za każdy taki kosz, na którym znajdzie się logo naszego schroniska i fundacji. Już w tej chwili ustawionych jest 12 koszy (po aktualizacji), a do końca roku w planach jest aż 100... Kosze biorące udział w tej wyjątkowej akcji, od razu rzucają się w oczy - kolor przewodni to kolor czerwony :)Słuchajcie, mamy jedną, wielką prośbę... prosimy o rozsądne wrzucanie rzeczy do tych koszy, to nie jest śmietnik, to jest szansa na "drugie życie" dla czegoś, czego sami już nie będziecie nosić. Coś, co może posłużyć dalej, znaleźć nowe zastosowanie. Uszanujmy to! ------------------------------------------- Kolejne lokalizacje pojawią się w kolejnym poście, będziemy przeklejać, aktualizować treść i podpinać posta na górę strony, tak, byście mieli zawsze do niego szybki wgląd :)
  • MAJÓWKA W SCHRONISKU: Kochani, wielka i długaśna w tym roku Majówka właśnie się zaczęła, prezentujemy zatem godziny otwarcia schroniska w tym czasie: 30.04. (niedziela) - 12:00-16:00 1.05. (poniedziałek) - ZAMKNIĘTE 2.05. (wtorek) - 12:00-18:00 3.05. (środa) - ZAMKNIĘTE od 4.05. standardowe godziny otwarcia Naszych przeszkolonych Spacerowiczów zapraszamy: jutro w godz. 7:00-10:30, następnie we wtorek (2.05.) w godz. 13:00-17:00, a potem od czwartku 4.05. w standardowych godzinach spacerowych :) model: Kongo :) fot. Joanna Stepaniuk
  • Już za nieco ponad miesiąc kolejny "Walk In Day", czyli akcja organizowana przez Till Death Tattoo, m.in. dla naszego schroniska :) To już 8. edycja, będzie się działo!  Na czym polega akcja? Jest to impreza, podczas której będziecie mieli okazję wytatuować się w okazyjnej cenie u artystów z całej Polski (a trochę ich będzie!). Co ciekawe, wystawione będą konkretne, wcześniej przygotowane projekty i nie będą obowiązywać żadne zapisy, a jedynie zasada "kto pierwszy, ten lepszy"... także, ten kto upatrzył sobie jakiś projekt na stronie wydarzenia, niech czym prędzej ustawia się w kolejce i o niego walczy :D Dochód z całej imprezy zostanie przeznaczony na cele charytatywne, w tym na nasze schronisko :) Śledźcie koniecznie wydarzenie, bo choć zostało jeszcze nieco czasu do imprezy, to już teraz sukcesywnie prezentowani są artyści, którzy pojawią się w tegorocznej edycji, a bliżej wydarzenia pojawią się także projekty, które będziecie mieli okazję zdobyć!  DATA: 12.05.2023 (piątek) GODZINA: 12:00 MIEJSCE: Dwór Artusa, ul. Rynek Staromiejski 6, Toruń Zapraszamy! https://www.facebook.com/events/915449429874497/
  • GODZINY OTWARCIA W ŚWIĘTA WIELKANOCNE. Uwaga, uwaga! Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, przedstawiamy zatem godziny otwarcia i pracy schroniska w okresie świątecznym...  7.04. (Wielki Piątek) - dziś jesteśmy do godz. 18:00  8.04. (Wielka Sobota) - 12:00-16:00  9.04. (Wielkanoc) - ZAMKNIĘTE  10.04. (Lany Poniedziałek) - ZAMKNIĘTE  11.04. (wtorek) - standardowe godziny otwarcia Przeszkolonych Spacerowiczów zapraszamy na spacery dziś do godz. 17:00, jutro w godz. 7:00-10:30, a następnie we wtorek w godz. 13:00-17:00 :) Wszystkiego dobrego na Święta! modelka: Frida :) fot. Jakub Willmann

Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte