aktualnosci

  • MAMY NOWE LOKALIZACJE KOSZY NA ODZIEŻ! Kochani, dziękujemy za tak duży odzew pod ostatnim postem w sprawie czerwonych koszy, od tego czasu udało się pozyskać kilka nowych lokalizacji, oczywiście wciąż liczymy na więcej :D Szczególnie dziękujemy POLOmarket - mój ulubiony, którzy wyrazili zgodę i udostępnili miejsce przy kilku punktach sklepu :) NOWE LOKALIZACJE: - Biblioteka w Łubiance (ul. Toruńska 4) - przy ul. Poznańskiej 69 (przed POLOmarketem) - przy ul. Kwiatowej 1 (przed POLOmarketem) - przy ul. 63. Pułku Piechoty 5/9 (przed POLOmarketem) POZOSTAŁE LOKALIZACJE: - pod bramą naszego schroniska przy ul. Przybyszewskiego 3 - przy CH Kometa (ul. Grudziądzka 162) - przy sklepie Intermarche (ul. Ugory 4) - na rogu ulicy Goździkowej i Kwiatowej - na rogu ulicy Długiej i Mohna - przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich 13 - przy ul. Św. Józefa 72A - na rogu ulicy Kameliowej i Chabrowej - na rogu ulicy Bartkiewiczówny i Mohna - przy ul. Targowej 4 - przy ul. Konopackich 20 - na rogu ulicy Sobieskiego i Podchorążych - przy ul. Świętopełka (przed POLOmarketem) - przy ul. Broniewskiego (przejście dla pieszych przy Netto) - przy CH Bielawy (ul. Olsztyńska 8, przy sklepie Jysk) Szczególnie zachęcamy oczywiście do korzystania z tego zlokalizowanego przy naszym schronisku, mamy z tego dodatkowe profity dla naszych podopiecznych, a to jest sens tej całej akcji :) ------------------------------------------- NO WŁAŚNIE, A O CO W OGÓLE CHODZI??? Dla wyjaśnienia przeklejamy treść naszego pierwszego posta :) Kochani, wiadomo nie od dziś, że w takim miejscu jak schronisko potrzeby są naprawdę ogromne. Staramy się na różne sposoby, by pozyskać dodatkowe fundusze na nasze działania, organizując chociażby bazarki i licytacje internetowe czy też stacjonarnie kiermasz książek. Tym razem coś innego i niecodziennego... :) Otóż nasza Fundacja Najlepszy przyjaciel nawiązała współpracę z firmą zajmującą się zbiórką używanej odzieży... i... pewnie teraz zastanawiacie się jaki to ma z nami związek... :P A taki, że po pierwsze - część dochodu ze sprzedaży tej odzieży będzie przeznaczana na potrzeby naszego schroniska, a po drugie - otrzymamy też co miesiąc dodatkowe fundusze za każdy taki kosz, na którym znajdzie się logo naszego schroniska i fundacji. Już w tej chwili ustawionych jest 19 koszy (po aktualizacji) :) Kosze biorące udział w tej wyjątkowej akcji, od razu rzucają się w oczy - kolor przewodni to kolor czerwony :) Słuchajcie, mamy jedną, wielką prośbę... prosimy o rozsądne wrzucanie rzeczy do tych koszy, to nie jest śmietnik, to jest szansa na "drugie życie" dla czegoś, czego sami już nie będziecie nosić. Coś, co może posłużyć dalej, znaleźć nowe zastosowanie. Uszanujmy to!
  • Mili Państwo, już od kilku lat w Sklepie Zoologicznym Maxi Zoo (CH Plaza) odbywa się wielka choinkowa akcja, która ma na celu wsparcie potrzebujących zwierząt. Kolejny raz wsparcie to dedykowane jest podopiecznym naszego schroniska <3 A na czym polega akcja? Otóż w sklepie znajdziecie choinkę, na której zawieszone są karteczki z imionami konkretnych zwierzaków oraz ich potrzebami, np. "mokra karma". Można zakupić w sklepie lub przynieść prywatnie dany prezent i ustawić go pod choinką :) Na odwrocie karteczek znajduje się miejsce na życzenia dla naszych podopiecznych, więc jeśli macie chęć, możecie im przekazać kilka słów od siebie. W poprzednich latach często spotykaliśmy się z życzeniami od naszych adopciaków, strasznie miło było nam je czytać! :) UWAGA! Akcja odbywa się konkretnie w sklepie zlokalizowanym w CH Plaza (ul. Broniewskiego 90). Ekipo Maxi Zoo - pięknie DZIĘKUJEMY za Wasze wieloletnie wsparcie, nie tylko od "święta"
  • !!! BARDZO PROSIMY O MOKRĄ KARMĘ !!! Kochani, jesteśmy w dość trudnej sytuacji... Koci sezon się nie kończy, obecnie mamy pod opieką ok. 270 kotów i ok. 260 psów, to spore obciążenie dla schroniska... Mamy ogromną potrzebę na mokrą karmę dla psów i kotów... W tym miejscu apelujemy, jeżeli macie chęci, zamiar czy możliwość wsparcia naszego schroniska, to informujemy, że na ten moment najbardziej potrzebujemy właśnie mokrej karmy dla naszych podopiecznych :) W ostatnim czasie odwiedza nas sporo szkół i przedszkoli, za co bardzo dziękujemy <3 Jednakże to, co do nas trafia, właściwie od razu trafia do zwierząt... Jeżeli ktoś z Was chciałby wesprzeć naszych podopiecznych, to mamy serdeczną prośbę, by skupić się na mokrej karmie. Mile widziana karma, np. Dolina Noteci, Rafi, Smilla, Animonda, Lukullus, Maxi Natural, Activ Pet Premium, Feringa, Winston... Z kolei lista wszystkich rzeczy, które przyjmujemy znajdziecie tutaj: http://schronisko-torun.oinfo.pl/index,page,darowizny.html. DZIĘKUJEMY! <3 fot. Anna Kleszcz ---------------------------------------------- PS pytacie w komentarzach czy jest opcja wysłania paczki kurierem bądź do paczkomatu... odpowiadamy - jak najbardziej! Poniżej przedstawiamy formy wsparcia na odległość. 1) Można bezpośrednio zamówić paczkę na adres schroniska, czyli: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt ul. Przybyszewskiego 3 87-100 Toruń tel. 56 622 48 87 2) Jeśli do paczkomatu, to najlepiej w bliskiej okolicy schroniska, prosimy o kontakt telefoniczny kiedy paczka będzie dostępna i w którym punkcie - podjedziemy i odbierzemy <3 3) Konto bankowe naszego schroniska: Odbiorca: Najlepszy przyjaciel Nr konta: 88 1160 2202 0000 0003 8027 4916 (Bank Millennium) 4) Pytacie także o blika, niestety nie mamy, aleee można np. wysłać na numer tel. naszego pracownika (Sylwia Zakierska, tel. 664 713 463), Sylwia za otrzymaną darowiznę zamówi karmę, a następnie wyśle Wam potwierdzenie. DZIĘKUJEMY ZA TAKI ODZEW <3
  • Kochani, już równiutko za tydzień, tj. 25.11.2023 (sobota), szykuje się wielki turniej piłkarski "RAZEM DLA SCHRONISKA" :) Wdzięczna nazwa i jeszcze wdzięczniejszy cel, bowiem całość zebranych pieniędzy z wpisowego zostanie przeznaczona na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla naszego schroniska :) Na miejscu oprócz samych rozgrywek, czekają Was także inne atrakcje, m.in. licytacje czy strefa gastro. Zapraszamy więc nie tylko tych, którzy faktycznie lubią kopać piłę, ale także wszystkich pozostałych do samego przyjścia na turniej i pokibicowania, a jednocześnie wsparcia naszego schroniska :)Szczegóły na poniższym plakacie!A tutaj link do oficjalnego wydarzenia:https://www.facebook.com/events/366443459057878/Dziękujemy serdecznie organizatorom, czyli MyCharytatywnie - Turnieje piłkarskie za super inicjatywę, a Was zachęcamy do zabawy <3 
  • POTRZEBNE PLASTIKOWE PALETY! Wiemy, że ostatnio co chwilę wychodzimy z prośbą o różne rzeczy, ale potrzeb w takim miejscu jak schronisko jest zawsze sporo... Tym razem mamy pytanie i prośbę, może zalegają komuś z Was plastikowe palety? Takie palety świetnie sprawdzają się u nas w kojcach zewnętrznych, gdzie oprócz zabudowanych bud w dalszej części kojca, psiaki mają możliwość w ciągu dnia leżakowania sobie z przodu i obserwowania co się dzieje wokół :) Co ważne, zależy nam JEDYNIE NA PLASTIKOWYCH PALETACH, NIE DREWNIANYCH! Dlaczego? Z prostej przyczyny, drewno nasiąka wodą i gnije, sprzątając więc kojec łatwiejsze w utrzymaniu czystości i praktyczniejsze są te plastikowe, które z łatwością można spłukać. Palety można zostawiać pod wiatką przed bramą schroniska. Z góry pięknie dziękujemy!
  • Najnowsza dostawa darów od Planety Zoo, a dokładniej z punktu Planeta ZOO Toruń - Żwirki i Wigury :) I jak zwykle same pyszności! Dziękujemy klientom sklepu, którzy tak chętnie wspierają nasze schronisko, dziękujemy Planecie za inicjatywę, a naszej wolontariuszce Justynie za transport darów <3 W ostatnim czasie wsparcie zostało skierowane do zaprzyjaźnionej fundacji, teraz z powrotem można wesprzeć nasze schroniszczaki, tak więc ogłaszamy - we wszystkich trzech punktach Planety ustawione są specjalne kosze, do których możecie wrzucać podarki dla naszych podopiecznych <3 DZIĘKUJEMY!
  • UWAGA! W dniu jutrzejszym, tj. 11 listopada (sobota, Święto Niepodległości) SCHRONISKO JEST NIECZYNNE! Dziś i w niedzielę zapraszamy w standardowych godzinach otwarcia :) Schronisko dla odwiedzających otwarte jest... 10.10. (piątek) - 12:00-16:00 11.11. (sobota) - ZAMKNIĘTE 12.11. (niedziela) - 12:00-16:00 Zapraszamy!
  • UWAGA! W dniu jutrzejszym, tj. 1 listopada (środa, Wszystkich Świętych) SCHRONISKO JEST NIECZYNNE! Dziś i w czwartek zapraszamy w standardowych godzinach otwarcia :) Schronisko dla odwiedzających otwarte jest...  31.10. (wtorek) - 12:00-16:00 1.11. (środa) - ZAMKNIĘTE  2.11. (czwartek) - 12:00-16:00 Zapraszamy!
  • !ZMIANA GODZIN PRACY SCHRONISKA! UWAGA, UWAGA! Przyszła jesień (choć na zewnątrz jeszcze późne lato :P), przyszedł więc czas na zmianę godzin otwarcia schroniska - wkraczamy w zimowy sezon i przez kolejne pół roku pracujemy krócej. Od dziś jednak zmieniają się nie tylko godziny otwarcia, ale i godziny spacerowe dla wolontariuszy, zerknijcie poniżej.  ROZKŁAD JAZDY OD 1 PAŹDZIERNIKA GODZINY OTWARCIA SCHRONISKA DLA ODWIEDZAJĄCYCH: poniedziałek-niedziela: 12:00 - 16:00 GODZINY OTWARCIA BIURA SCHRONISKA: poniedziałek-sobota: 8:00 - 16:00 niedziela 12:00 - 16:00 GODZINY DLA SPACEROWICZÓW*: poniedziałek-piątek: 7:00 - 9:30 oraz 13:00 - 15:00 sobota i niedziela: 7:00 - 10:30 ----------------------------------- *UWAGA!  Nie są to spacery dla wszystkich, nie mylcie z akcjami otwartymi! To godziny spacerowe dla naszych PRZESZKOLONYCH SPACEROWICZÓW! Chcesz zostać wolontariuszem w naszym schronisku? Zajrzyj na naszą stronę internetową w zakładkę "Wolontariat", zapoznaj się z regulaminem wolontariatu, wypełnij i odeślij nam kwestionariusz dostępny na stronie. Następnie skontaktujemy się z Tobą smsowo/mailowo z propozycją terminu szkolenia wolontariackiego :) ----------------------------------- Na zdjęciu nasza podopieczny Jacob, który właśnie z takim humorem wkracza w sezon jesienno-zimowy :D fot. Anna Kleszcz
  • ‼ BUDŻET OBYWATELSKI 2024 - GŁOSOWANIE ‼ Drodzy Państwo! ‼ Od 23 września do 2 października 2023 r. głosujemy na projekty do Budżetu Obywatelskiego Torunia na 2024 rok ‼ My co roku zgłaszamy projekt remontu schroniska, w każdej edycji typując inną część schroniska. Z powodu wzmożonej eksploatacji, nasze budynki dużo szybciej niszczeją i wymagają częstszych remontów, na co niestety na co dzień nie możemy sobie pozwolić... Wygrana w Budżecie Obywatelskim umożliwia nam sukcesywnie dążyć do celu :) W tym roku zgłosiliśmy dwa, bardzo ważne dla nas projekty, o których więcej dowiecie się poniżej :) Zawsze też polecamy inne prozwierzęce projekty, które warto wesprzeć, tak jest i tym razem!  NASZE PROJEKTY: ▪️ nr: O0980 lista: Ogólnomiejskie Remont schroniska dla bezdomnych zwierząt w Toruniu. "W ostatnich latach drastycznie zwiększyła się liczba przyjmowanych kotów. Nie będąc przygotowanymi na taką ilość zwierząt, klatki z kotami stawialiśmy w biurze, szatni, stołówce, a nawet w łazienkach. Doprowadziło to do dewastacji przestrzeni, w której na co dzień pracujemy, jemy, przebieramy się. W tym roku dwa pietra głównego budynku schroniska dzięki Waszym głosom przemieniamy w kociarnie i przenosimy tam wszystkie koty, które dotąd "upychaliśmy". Zawsze zgłaszaliśmy remonty polepszające warunki bytowe naszych zwierząt, to jest nasz priorytet. Ale teraz chcemy prosić Was o pomoc w ulepszeniu przestrzeni, z której korzystamy my wszyscy: pracownicy, wolontariusze i osoby odwiedzające schronisko. Kolejny etap remontu głównego budynku schroniska, pomieszczenie socjalne, adopcyjne, magazynowe, łazienki, kotłownia i klatka schodowa." ▪️ nr: O0979 lista: Ogólnomiejskie Kastracja i czipowanie zwierząt właścicielskich. "Aby skutecznie walczyć z bezdomnością zwierząt, należy zmniejszać ich populację. Niestety, mimo obowiązkowej kastracji zwierząt wydawanych do adopcji, do schronisk nadal trafiają kolejne pokolenia niechcianych psów i kotów. Nie są to zwierzęta bezpańskie. Bezdomność bierze się ze zwierząt właścicielskich. Gdy zaczyn się sezon, Internet pęka w szwach od ogłoszeń "oddam za darmo w dobre ręce". Potem w szwach pękają schroniska, w których większość zwierząt miała nieodpowiedzialnego opiekuna. Wprowadzając darmową sterylizację zwierząt właścicielskich, gminy zmniejszałyby bezdomność o 50%, a koszty wydatkowane na opiekę nad zwierzętami bezdomnymi nawet o 70%. Do schroniska rzadko trafiają mioty zwierząt bezpańskich. Większość to przychówek suczki, która miała cieczkę i uciekła, albo kotki wychodzącej, która wróciła z brzuszkiem. Taniej jest wykonać zabieg jednej kotce czy suczce, niż potem pokrywać koszty utrzymania, profilaktyki, leczenia i zabiegu na ich potomstwie."  INNE PROJEKTY, KTÓRE WSPIERAMY: ▪️ nr: O0946 lista: Ogólnomiejskie Pomoc młodym zwierzętom - zakup inkubatora na wyposażenie patrolu EKO. "Zadaniem projektu jest zakup inkubatora dla młodych zwierząt i przekazanie go Patrolowi Eko Straży Miejskiej w Toruniu. Zwiększy to możliwość przeżycia znajdowanych prze mieszkańców małych jeży, wiewiórek czy piskląt, która bez specjalistycznego sprzętu jest minimalna. (...)" ▪️ nr: O0951 lista: Ogólnomiejskie Pomoc kotom bezdomnym. "Przedmiotem projektu jest zakup karmy mokrej i suchej dla kotów wolno żyjących zamieszkujących obszar miasta Torunia. Po zakupie karma zostanie rozdysponowana pomiędzy karmicieli, którzy będą dokarmiali koty pozostające pod ich opieką. (...)" ▪️ nr: O0970 lista: Ogólnomiejskie Toruń chroni jerzyki - wieszamy budki dla jerzyków na szkołach i przedszkolach. "Projekt polega na zakupie 160 budek lęgowych dla jerzyków (80 drewnianych i 80 trocinobetonowych wg. załączonej specyfikacji) i zamontowaniu ich na budynkach szkół lub przedszkoli w Toruniu pod nadzorem ornitologa. (...)" -------------------------------------------- ~ Kto może głosować? Zgodnie z regulaminem w głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Torunia. ~ Ile głosów może oddać jedna osoba? Mieszkaniec może głosować raz i w ramach tego głosowania może oddać maksymalnie trzy głosy na projekty lokalne (wybrane z jednej listy lokalnej) oraz maksymalnie trzy głosy na projekty ogólnomiejskie. UWAGA! Zgodne z prawem każdy głosujący musi to zrobić osobiście - to oznacza, że musi sam skorzystać z systemu elektronicznego lub wypełnić kartę papierową i osobiście wrzucić ją do urny znajdującej się we jednym ze wskazanych punktów. Przypominamy, że nie można zbierać wypełnionych kart i wrzucać ich w pakietach, za kogoś innego, do urny. SZCZEGÓŁY GŁOSOWANIA: https://www.torun.pl/pl/miasto/budzet-obywatelski-w-toruniu/edycja-na-rok-2024/glosowanie -------------------------------------------- Od wielu lat możemy liczyć na Wasze wsparcie, jak zawsze pełni nadziei liczymy, że i w tym roku będzie podobnie... ❤ ‼ DZIĘKUJEMY I PROSIMY O UDOSTĘPNIENIA ‼

Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte