Przed adopcją

1. Adopcja psa ze schroniska to duże wyzwanie. Przede wszystkim należy przygotować się merytorycznie, zarówno u nas, jak i w Internecie można zasięgnąć informacji o tym jak pies może zachowywać się w pierwszych dniach po adopcji, na co należy zwrócić szczególną uwagę, co może się zadziać po przekroczeniu progu nowego domu. Druga rzecz to przygotowanie się na przyjęcie psa pod kątem wyposażenia (np. miski, smycz, obroża, karma). Przede wszystkim powinno przygotować się miejsce dla psiaka, najlepiej w takim miejscu, żeby dać mu możliwość przebywania z ludźmi, ale tak, by jednak pies miał szansę w spokoju odpocząć czy też mieć swoją przestrzeń tylko dla siebie. Nie narzucać mu się, nie wymagać, dać czas.
 
2. Przed adopcją warto zorientować się, gdzie w pobliżu mieszczą się gabinety weterynaryjne oraz sprawdzić ich opinie, a także złapać kontakt do behawiorysty/zoopsychologa. Warto również rozejrzeć się za psimi parkami czy wybiegami.
 
3. Jeśli w nowym domu jest już pies rezydent, wymagamy wcześniejszego zapoznania ze sobą zwierzaków podczas spaceru przedadopcyjnego. Przed wprowadzeniem drugiego, nowego psa do domu, należy schować wszystkie zabawki, przygotować osobne miski dla psów, najlepiej w innym pomieszczeniu bądź dalszej odległości.
 

4. Planując adopcję i przyjęcie pod swój dach nowego psa, ważne jest, by powiadomić sąsiadów, że pojawia się zwierzę w domu, które przez pierwsze dni może wokalizować podczas nieobecności opiekuna w domu. Nie planować imprez rodzinnych, które mogą być dla psa stresujące.


Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte