Domy tymczasowe

Do schroniska trafiają zwierzęta w różnej kondycji fizycznej i psychicznej. Nie wszystkim z nich schronisko jest w stanie zapewnić wystarczające warunki do życia. Niektóre z nich wymagają specjalistycznego leczenia, częstego podawania leków, czy też całodobowej opieki. Zdarzają się również zwierzęta o bardzo delikatnej psychice, które wyjątkowo źle znoszą warunki schroniska. I właśnie dla tych zwierząt jedynym ratunkiem jest dom tymczasowy.

Opiekun tymczasowy adoptuje zwierzę i przejmuje na siebie obowiązek jego utrzymania i znalezienia dla niego nowego domu. Pozostaje jednak w stałym kontakcie ze schroniskiem, mogąc liczyć na pomoc zarówno schroniska, jak i wolontariuszy, doświadczonych w prowadzeniu „tymczasów”. Czasem zdarza się jednak, że tymczasowe lokum przemienia się w nowy, kochający dom, w którym mieszkańcy nie wyobrażają sobie życia bez zwierzęcia, nad którym sprawowali opiekę.

Mamy świadomość, że taki dom to poświecenie się dla psa albo kota, ale wiemy również, że to skarb. Często zdarza się, że dom tymczasowy zmienia się w dom stały, ponieważ więź między człowiekiem a zwierzęciem staje się tak silna, że nie ma mowy o rozstaniu.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby zaoferować swój dom i swoje serce TYMCZASOWO jednemu z naszych podopiecznych, bardzo prosimy o kontakt!

email: torun.schronisko@wp.pl

tel: 56 622 48 87

Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte