Wolontariat

UWAGA! Od 1.04.2021 wprowadziliśmy ZMIANY W FUNKCJONOWANIU WOLONTARIATU W NASZYM SCHRONISKU. Wszelkie formalności w tym temacie przejęła nasza fundacja Najlepszy przyjaciel.

OD TEGO CZASU NIE MOŻNA UDZIELAĆ SIĘ WOLONTARIACKO W SCHRONISKU, BEZ PODPISANEJ UMOWY O WOLONTARIAT ✍️
 
Tak, to jedna ze zmian - umowa, którą od dawna mieliśmy w planach, a która teraz to weszła w życie 🙂 Ze wszystkimi aktywnymi wolontariuszami, umowy te są sukcesywnie podpisywane. Umowa = regularne przychodzenie.
 
Jeżeli ktoś w ostatnim czasie do nas nie przychodził, czy to ze względu na panujące obostrzenia czy też z innych powodów, przed planowanym przyjściem do schroniska BARDZO PROSIMY O KONTAKT MAILOWY (📨 torun.schronisko@wp.pl) z podaniem imienia i nazwiska oraz numerem telefonu. Będziemy kontaktować się telefonicznie i umawiać na podpisanie umowy 🙂 Wszystkie osoby chcące dopiero rozpocząć przygodę z wolontariatem w naszym schronisku, również prosimy o kontakt mailowy, będziemy umawiać się na spotkania rekrutacyjne i stosowne szkolenia.
 
Pojawił się regulamin wolontariatu, z którym należy zapoznać się przed zgłoszeniem swojej kandydatury na wolontariusza, a także kwestionariusz, który należy wypełnić w formie pisemnej bądź internetowej i dostarczyć do schroniska lub wysłać mailowo. W przypadku osób niepełnoletnich jest również oświadczenie dla opiekuna prawnego, do podpisania na miejscu podczas spotkania.
 
NIE BĘDZIE JUŻ SZKOLEŃ WE WCZEŚNIEJSZEJ FORMIE. Nie zmienia się granica wieku - ukończone 15 lat to minimum.
 
Skad zmiany? 🤔
Zmiany, które wprowadziliśmy, mają miejsce przede wszystkim dlatego, że przez te kilka lat od kiedy wprowadziliśmy szkolenia dla spacerowiczów, przeszkolone osoby pojawiały się raz, a najczęściej w ogóle... W porównaniu do liczby przeszkolonych osób, aktywna była garstka 🙁 Chcemy skupić się na osobach, które naprawdę chcą się zaangażować w wolontariat w naszym schronisku i móc tym osobom więcej zaoferować - przede wszystkim czas, praktykę, wiedzę 🙂 Zgłoszenie swojej kandydatury i okres próbny, a także regulamin, którego należy się trzymać, pomogą Wam zdecydować czy chcecie zostać i zaangażować się na całego 🙂

Praca wolontariacka odbywa się CODZIENNIE w godzinach funkcjonowania schroniska.

 

SPACERY Z PSAMI

Spacery z psami obecnie odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 9:00 oraz 13:00 - 15:30, a także w soboty i niedziele w godz. 8:00 - 10:30. Wszystkie osoby spacerujące z naszymi podopiecznymi muszą przejść szkolenie wolontariackie i mieć podpisaną umowę wolontariacką.

 

Kontakt: 56 622 48 87 / torun.schronisko@wp.pl


PLIKI DO POBRANIA DLA KANDYDATÓW:

Kwestionariusz

http://schronisko.torun.pl/kwestionariusz.pdf

Regulamin

http://schronisko.torun.pl/regulamin.pdf

Oświadczenie

http://schronisko.torun.pl/oswiadczenie.pdf

Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte