Wolontariat

‼ WAŻNE ZMIANY DOT. WOLONTARIATU ‼

UWAGA! Od 1.04.2021 wprowadziliśmy ZMIANY W FUNKCJONOWANIU WOLONTARIATU W NASZYM SCHRONISKU. Wszelkie formalności w tym temacie przejęła nasza fundacja Najlepszy przyjaciel.

OD 15 KWIETNIA NIE BĘDZIE MOŻNA UDZIELAĆ SIĘ WOLONTARIACKO W SCHRONISKU, BEZ PODPISANEJ UMOWY O WOLONTARIAT ✍️
 
Tak, to jedna ze zmian - umowa, którą od dawna mieliśmy w planach, a która teraz to weszła w życie 🙂 Ze wszystkimi aktywnymi wolontariuszami, umowy te już są sukcesywnie podpisywane. Umowa = regularne przychodzenie.
 
Jeżeli ktoś w ostatnim czasie do nas nie przychodził, czy to ze względu na panujące obostrzenia czy też z innych powodów, przed planowanym przyjściem do schroniska BARDZO PROSIMY O KONTAKT MAILOWY (📨 torun.schronisko@wp.pl) z podaniem imienia i nazwiska oraz numerem telefonu. Będziemy kontaktować się telefonicznie i umawiać na podpisanie umowy 🙂 Wszystkie osoby chcące dopiero rozpocząć przygodę z wolontariatem w naszym schronisku, również prosimy o kontakt mailowy, będziemy umawiać się na spotkania rekrutacyjne i stosowne szkolenia po 30.04. 🙂 No chyba, że covid po raz kolejny pokrzyżuje nam plany, to wtedy odłoży się to nieco w czasie...
 
Pojawił się regulamin wolontariatu, z którym należy zapoznać się przed zgłoszeniem swojej kandydatury na wolontariusza, a także kwestionariusz, który należy wypełnić w formie pisemnej bądź mailowej i dostarczyć na/przed spotkaniem rekrutacyjnym. W przypadku osób niepełnoletnich jest również oświadczenie dla opiekuna prawnego, do podpisania na miejscu podczas spotkania.
 
NIE BĘDZIE JUŻ SZKOLEŃ W DOTYCHCZASOWEJ FORMIE. Ale o tym więcej jak już będziemy mogli organizować nowe szkolenia... 🙂 Nie zmienia się granica wieku - ukończone 15 lat to minimum.
 
Skad zmiany? 🤔
Zmiany, które chcemy wprowadzić, mają miejsce przede wszystkim dlatego, że przez te kilka lat od kiedy wprowadziliśmy szkolenia dla spacerowiczów, przeszkolone osoby pojawiały się raz, a najczęściej w ogóle... W porównaniu do liczby przeszkolonych osób, aktywna była garstka 🙁 Chcemy skupić się na osobach, które naprawdę chcą się zaangażować w wolontariat w naszym schronisku i móc tym osobom więcej zaoferować - przede wszystkim czas, praktykę, wiedzę 🙂 Zgłoszenie swojej kandydatury i okres próbny, a także regulamin, którego należy się trzymać, pomogą Wam zdecydować czy chcecie zostać i zaangażować się na całego 🙂

Praca wolontariacka odbywa się CODZIENNIE w godzinach funkcjonowania schroniska.

 

SPACERY Z PSAMI

Spacery z psami odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 - 15:00. Wszystkie osoby spacerujące z naszymi podopiecznymi muszą przejść szkolenie wolontariackie.

 

Kontakt: 56 622 48 87 / torun.schronisko@wp.pl


PLIKI DO POBRANIA DLA KANDYDATÓW:

Kwestionariusz

http://schronisko.torun.pl/kwestionariusz.pdf

Regulamin

http://schronisko.torun.pl/regulamin.pdf

Oświadczenie

http://schronisko.torun.pl/oswiadczenie.pdf

Sponsorzy

Akcja specjalna

Ostatnio przyjęte